Erakorralised uudised
covid 19 vaktsineerimine 60 2

Vaktsineerimise kiirkoolitusele oodatakse kõiki meditsiinitöötajaid

COVID-19 vastu vaktsineerimise läbiviijate kiirkoolitusele on registreerunud üle 800 meditsiinitöötaja, ent 5. ja 9. augustil toimuvale ühepäevasele online-kursusele on veel sadu vabu kohti.

Koolitusele oodatakse kõiki inimesi, kes on meditsiinitöötajate registris, aga kellel ei ole luba viia läbi immuniseerimisi. Oodatud on õed, arstid, hambaarstid, ämmaemandad ja nii edasi.

„Üle 600 000 inimese on Eestis juba vaktsineerinud, aga sajad tuhanded peavad alles kaitse COVID-19 vastu saama ja seda kiiresti. Vajame selleks iga inimest, kes saab aidata vaktsiine õlavarde süstida,“ ütles COVID-19 vaktsineerimise korraldamise töörühma juht Marek Seer. „Tule koolitusele ka siis, kui oled praegu töölt eemal – näiteks lapsega kodus või hiljuti pensionile jäänud – kindlasti leiavad rakendust ka need meditsiinitöötajad, kes tahaksid vaktsineerimisi teha ka vaid mõnel päeval kuus või nädalas.“
Koolitus kestab kaheksa akadeemilist tundi ja viiakse läbi online-keskkonnas, sünkroontõlkega vene keelde. Tunnistuse saamiseks tuleb teha valikvastustega e-test. Koolituse viib läbi Lääne-Tallinna Keskhaigla ja kulud katab terviseamet.

Koolituse läbinud inimesed võivad koroona vastu vaktsineerima hakata kasvõi järgmisel päeval.

Koolitusel saadud tunnistus võimaldab arstidel, õdedel ja ämmaemandatel teostada kuni 2021. aasta lõpuni COVID-19 vastast vaktsineerimist ilma immuniseerija baaskoolituse eelneva läbimiseta ja vastava tunnistuseta. Ülejäänud koolitusel osavõtjatel, näiteks proviisoritel, farmatseudidel, tehnikutel ja teistel tervishoiusektoris töötavatel isikutel võimaldab koolitus omandada lisateadmisi COVID-19 haiguse ja selle vastase vaktsineerimise kohta ning viia läbi nõustamisi.

Koolitus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine veebilehel https://www.keskhaigla.ee/covid-19-vastane-vaktsineerija-kiirkursus/ .

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.