Tuesday , 28 September 2021
covid 19 vaktsineerimine 60 2

Vaktsineerimise kiirkoolitusele oodatakse kõiki meditsiinitöötajaid

COVID-19 vastu vaktsineerimise läbiviijate kiirkoolitusele on registreerunud üle 800 meditsiinitöötaja, ent 5. ja 9. augustil toimuvale ühepäevasele online-kursusele on veel sadu vabu kohti.

Koolitusele oodatakse kõiki inimesi, kes on meditsiinitöötajate registris, aga kellel ei ole luba viia läbi immuniseerimisi. Oodatud on õed, arstid, hambaarstid, ämmaemandad ja nii edasi.

„Üle 600 000 inimese on Eestis juba vaktsineerinud, aga sajad tuhanded peavad alles kaitse COVID-19 vastu saama ja seda kiiresti. Vajame selleks iga inimest, kes saab aidata vaktsiine õlavarde süstida,“ ütles COVID-19 vaktsineerimise korraldamise töörühma juht Marek Seer. „Tule koolitusele ka siis, kui oled praegu töölt eemal – näiteks lapsega kodus või hiljuti pensionile jäänud – kindlasti leiavad rakendust ka need meditsiinitöötajad, kes tahaksid vaktsineerimisi teha ka vaid mõnel päeval kuus või nädalas.“
Koolitus kestab kaheksa akadeemilist tundi ja viiakse läbi online-keskkonnas, sünkroontõlkega vene keelde. Tunnistuse saamiseks tuleb teha valikvastustega e-test. Koolituse viib läbi Lääne-Tallinna Keskhaigla ja kulud katab terviseamet.

Koolituse läbinud inimesed võivad koroona vastu vaktsineerima hakata kasvõi järgmisel päeval.

Koolitusel saadud tunnistus võimaldab arstidel, õdedel ja ämmaemandatel teostada kuni 2021. aasta lõpuni COVID-19 vastast vaktsineerimist ilma immuniseerija baaskoolituse eelneva läbimiseta ja vastava tunnistuseta. Ülejäänud koolitusel osavõtjatel, näiteks proviisoritel, farmatseudidel, tehnikutel ja teistel tervishoiusektoris töötavatel isikutel võimaldab koolitus omandada lisateadmisi COVID-19 haiguse ja selle vastase vaktsineerimise kohta ning viia läbi nõustamisi.

Koolitus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine veebilehel https://www.keskhaigla.ee/covid-19-vastane-vaktsineerija-kiirkursus/ .

Jaga

Vaata ka:

haige

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast. Küsimus, kas hüvitist võiks ka …

Margit Sutrop

Riigikogu liige Margit Sutrop: Vaktsineerimisvastased patsiendid ei peaks saama eelisjärjekorras haiglaravi, sest nad on teadlikult riski võtnud.

Ehk peaksime tänases olukorras haiglatele antud soovitused üle vaatama ning lisama tervishoiuressursside jagamise kriteeriumide hulka …

tallinnahaigla

Tallinna Haigla rajamine sai Euroopa Komisjoni heakskiidu

Euroopa Komisjon andis eile õhtul põhimõttelise heakskiidu Eesti taastekavale, sh Tallinna Haigla rajamise rahastamiseks 280 …

13074736t1hd2da

27.09 Ööpäevaga tuvastati 390 uut covid-19 haiget, suri 2 inimene.

27. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 161 inimest. Kokku on haiglas 195 …