Monday , 18 October 2021
protective suit gc367bb5bc 640

Vaktsineerimata inimeste seas levib koroona kiiremini kui tuulerõuged!

Helsingi ja Uusimaa ravipiirkonna HUS nakkushaiguste peaarst Asko Järvinen soovitab end koroona vastu vaktsineerida kohe. Praegu, kus enamus piirangutest on kaotatud, levib koroona vaktsineerimata inimeste hulgas nagu tuulerõuged.

Koroona levib rohkem vaktsineerimata inimeste hulgas ja neil on oht raskelt haigestuda. Koroona puhul tuleb arvestada, et nn karjaimmuunsust pole võimalik saavutada, kuna nakkus levib ka vaktsineeritud inimeste hulgas. Seega võib vaktsineerimata inimene saada nakkuse ka vaktsineeritud inimese käest, vahendab Iltalehti.

Soome terviseameti andmetel on praegu valdav osa raskelt haigestunutest vaktsineerimata inimesed. Terviseameti peaarst Tuija Leino ütles, et viirus leiab vaktsineerimata inimesed kergesti üles.

Soomes praegu leviv Delta mutatsioon on väga kergesti nakkav. See levib sama kergesti kui tuulerõuged. Tuulerõuged on väga kergesti nakkav haigus ja enamus inimesi on selle 12. eluaastaks läbi põdenud. Koroona levib sama kergesti.

Vaktsineerimata inimestest satub koroonaga haiglasse üle 70-aastaste puhul enam kui iga kolmas, üle 60-aastaste puhul 15 protsenti ja üle 50-aastaste puhul 10 protsenti. See tähendab, et oht on märkimisväärne, hoiatab Asko Järvinen.

Allikas Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Rahanduskomisjon toetab keskmise pensioni tulumaksuvabastust

Riigikogu rahanduskomisjon toetas oma tänasel istungil tulumaksuseaduse muutmist, mis näeb ette kehtestada pensioniealistele inimestele keskmise …

mihailkolvart

EKRE üritas Tallinnas võimul olevale Keskerakonnale kambakat teha, teised erakonnad ei lähe sellega kaasa.

Sotsiaaldemokraatide (SDE) Tallinna esinumber Raimond Kaljulaid välistas esmaspäeval tehtud avalduses koondumise teiste Tallinna volikogu fraktsioonidega …

F Politsei 2

Politsei pidas Tallinnas kinni taas kaks ebaseaduslikult riigis viibinud Iraagi kodaniku

Reedel pidasid politseinikud Tallinnas kinni kaks Iraagi kodanikku, kes olid saabunud Euroopa Liitu läbi Valgevene …

Puidutoostus1

FOTOD: Nõo vallas Nõgiaru külas põles puidutööstus

16. oktoobril kell 7.39 teatati häirekeskusele, et Nõo vallas Nõgiaru külas põleb puidutööstus. Päästjate saabudes …