Thursday , 2 December 2021
leelo
TLN:LEELO TUNGAL, TALLINN, EESTI, 11MAR15 Kirjanik Leelo Tungal lo/Foto LAURA OKS/ ÕHTULEHT

Vaktsiinivastased pommitasid Leelo Tungalt ähvarduskirjadega.

Luuletaja Leelo Tungal käis saates “Pühapäev Sirjega” ning tõdes, et viimased ajad on olnud väga ärevad. Nimelt on luuletaja hakanud saama vaktsiinivastastelt ähvardava sisuga kirju. Mõne kirjaga võiks tema tütre soovitusel isegi politseisse pöörduda.

Oktoobris kutsus muusik Tõnis Mägi sotsiaalmeedia videopostituses üles inimesi kogunema Vabaduse väljakule piirangutevastasele meeleavaldusele. Muusik mainis oma sõnumis luuletaja Leelo Tungla luuleridu. Luuletuse autorile tuli luuleridade kasutamine üllatuslikult ning Leelo tõdes Kroonikale, et vaktsiinide pooldajana ei meeldinud talle, et tema nime videos mainiti. “Las kirjutavad need, kes niimoodi mõtlevad ja teevad uued luuletused. Oma asju tsiteerida, ükskõik mida… see ei ole väga eetiline. Vähemalt oleks võinud öelda, kui seda kasutatakse halbadel eesmärkidel või inimestele kurja tegemiseks,” ütles Tungal toona Kroonikale.

Leelo vastuse peale reageerisid mitmed koroona- ja vaktsineerimisvastased agressiivselt ning hakkasid armastatud luuletajale ähvarduskirju saatma.
“Praegu on ohutunne, kui vaatad, mis ümberringi toimub,” tõdes luuletaja. Leelo sõnul saab ta selliseid ähvarduskirju, mille sisud annaksid alust politseisse pöörduda.

Luuletajale saadetud ähvardused on isiklikud, mõnedes kirjades lubatakse isegi tema raamatuid põletama hakata. “Nende hävitamiseks peab sõitma välismaale ja ilma maskita neid ei lasta sinna,” mõtiskles Leelo lustlikku meelt hoides. Leelo raamatuid on tõlgitud kümnetesse erinevatesse keeltesse ning müüakse mitmetes välisriikides.
Luuletaja proovib hoida end ikka postiivselt meelestatuna. “Negatiivsed kallaletungid suurendavad tungi millegi ilusa ja parema poole,” rääkis Leelo. Tal on hetkel käsil Mozarti “Võluflöödi” tõlge, mis aitas peale selliseid rünnakuid järje peale saada.

Autor: uudised.ee
Allikas: Pühapäev Sirjega

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …