Esmaspäev , 26 veebruar 2024
minuaeg.com 2

Vabaduse hind: Üksi ja hirmul, kuid vägivallast pääseda igatsede

Naine, kes soovib lahkuda oma vägivaldsest suhtest, kuid tunneb, et ei suuda üksi majanduslikult toime tulla, kimbutab sügav ja keeruline dilemma. See olukord kujutab endast mitmeid vastuolulisi tundeid ja mõtteid. Ühelt poolt on ta vägivallast kurnatud ja soovib meeleheitlikult oma eluga edasi liikuda turvalisemas ja õnnelikumas keskkonnas. Tema soov vabaneda emotsionaalsest ja füüsilisest piinast on tugev, kuid samaaegselt on tal hirm ja mure, et ta ei pruugi üksinda hakkama saada, eriti majanduslikust perspektiivist.

Vägivald suhtes jätab sügavad jäljed. Naise nutt ja valu on väljenduseks nii füüsilisest kui ka emotsionaalsest traumast, mida ta on kogenud. Ta võib tunda end abituna ja lõksus, kuna majanduslik sõltuvus oma partnerist teeb otsuse lahkuda eriti raskeks. Samuti võib tal olla hirm, et ei leia piisavalt tuge ja mõistmist väljaspoolt oma praegust suhet.

Lisaks sellele, et naine peab tegelema omaenda emotsionaalsete ja füüsiliste haavadega, seisab ta silmitsi ka praktiliste väljakutsetega. Küsimused nagu eluaseme leidmine, stabiilse sissetuleku tagamine ja võimalikud õiguslikud probleemid võivad tunduda ülekohtuselt suured takistused. Ta võib tunda, et peab valima oma füüsilise ja emotsionaalse heaolu ning majandusliku turvalisuse vahel, mis on üks kõige raskemaid valikuid, mida keegi võib sunnitud tegema.

See naise lugu peegeldab paljude teiste sarnases olukorras olevate naiste reaalsust. Vägivalla ja majandusliku sõltuvuse keerukas suhe paneb ohvrid tihti tundma, et neil pole väljapääsu. Sellest hoolimata on oluline mõista, et abi ja toetus on olemas. Olgu see siis sõprade, perekonna, tugigruppide või professionaalsete abistajate näol, on oluline julgustada ja toetada neid, kes otsivad väljapääsu vägivaldsetest suhetest.

Autor.Minuaeg

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

26.02.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 1 liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 26 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 25.02.2024 kella

minuaeg.com uudised

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 23.02 – 26.02.2024

Tallinn 23.02 kell 11.00 teavitati häirekeskust, et Mustamäel E. Vilde tee kortermajas tunneb teataja oma

error: Sisu on kaitstud!