Tuesday , 28 September 2021
kiirtest

Uute piirangutega tõttu on suure on tähelepanu all COVID-19 antigeeni kiirtestid. Loe mida teadma peaks,

Uute piirangutega tõttu on suure on tähelepanu all COVID-19 antigeeni kiirtestid. Terviseamet toob tõhusama ja ohutuma testimise eesmärgil välja olulisemad punktid, mis on abiks nii testide kasutajatele kui ka levitajatele.

    • Enne testi ostmist või kasutamist veendu, et tegemist on antigeeni kiirtestiga. Turul on saadaval ka antikeha kiirtestid, mis tuvastavad juba organismis tekkinud antikehi ning ei anna informatsiooni nakkusohtlikkuse kohta.
    • Antigeeni kiirteste on kahte sorti: professionaalseks kasutamiseks mõeldud ja enesetestimiseks toodetud testid. Enesetestimiseks sobival testil on pakendil CE-märgis koos neljakohalise tunnusnumbriga (allolev pilt), ainult professionaalseks kasutamiseks mõeldud testil on CE-märgis ilma tunnusnumbrita. Testi sihtotstarve on kirjas kasutusjuhendis. Selgita välja, kas sulle pakutakse ainult professionaalseks kasutamiseks või enesetestimiseks sobivat kiirtesti.
  • Kui pakutakse ainult professionaalseks kasutamiseks testi, peab selle läbi viima meditsiinitöötaja.
  • Kui pead testi tegema ise, siis veendu, et tegemist on enesetestimiseks mõeldud testiga.
  • Kui oled kogemata ostnud ainult professionaalseks kasutamiseks toodetud testi, on sul õigus test müüjale tagastada.
  • Antigeeni kiirteste tehakse ninaneelu kaapest, suuneelu kaapest, ninasõõrmest kogutud proovist ja ka süljest. Süljetesti puhul peab inimene olema mõnda aega söömata, joomata. Enne testi tegemist peab vältima hammaste pesu, suitsetamist ja nätsu närimist kasutusjuhendis märgitud aja ulatuses. Täpse tulemuse saavutamiseks tuleb varuda aega testi läbiviimiseks.
  • Usaldusväärne testitulemus eeldab, et testimine viiakse läbi vastavalt kasutusjuhendile. Enne kasutamist tutvu hoolikalt kasutusjuhendiga.
  • Küsimuste ja kaebustega müüdavate testide osas pöördu Terviseameti meditsiiniseadmete osakonna poole aadressil mso@terviseamet.ee.

ce margis

Jaga

Vaata ka:

vaccination 6576827 640

Loe, kui palju on koolides õpetajaid ja õpilasi vaktsineeritud.

Rohkem kui pool Eesti üldhariduskoolidest on töötajate hulgas saavutanud vähemalt 80-protsendilise ühe vaktsiinidoosiga hõlmatuse. Koolieelsetest …

man 2734073 640

UURING: Õigeaegselt ravimata depressioon läheb riigile maksma miljoneid eurosid aastas

Rakendusuuringute keskus Centar läbiviidud uuring raviresistense ja kõrge suitsiidiriskiga depressiooni levimusest ning majandusmõjust näitas, et …

covid scaled

Koroonaviiruse levimus on võrreldav veebruariga, kuid haiglaravi vajajaid on poole vähem

Tartu Ülikooli juhitava seireuuringu värsked tulemused näitavad, et koroonaviirusega on nakatunud ligi üks protsent Eesti …

laps

Teadlased: Tervete laste vaktsineerimine tuleb lõpetada.

Läbipõdenute ja tervete laste vaktsineerimine SARS-CoV-2 vastu pole vajalik ega põhjendatud, leidsid esmaspäeval ajakirjanikega kohtunud …