Pühapäev , 25 veebruar 2024
teabeleht valimised

Uus seadus annab valitsusele suurema sõnaõiguse e-hääletamise korraldamisel.

Justiitsministeeriumi koostatud riigikogu valimise seaduse muudatusettepanekud annavad valitsusele suurema sõnaõiguse e-hääletamise korraldamisel. Muudatuste kohaselt oleks valitsusel õigus määrata e-hääletamise tehniline lahendus ja korraldada e-hääletust.

Need muudatused on pälvinud kriitikat, kuna need võivad tekitada kahtlusi valimiste läbiviimise aususe suhtes. Valimiste korraldamise erapooletus on demokraatia oluline põhimõte. Kui valitsusel on suurem sõnaõigus e-hääletamise korraldamisel, võib tekkida küsimus, kas valitsus võib mõjutada valimiste tulemusi oma kasuks.

Justiitsminister Kalle Laanet on lükanud sellised kahtlused tagasi. Ta on väitnud, et muudatused on vajalikud, et tagada e-hääletamise turvalisus ja kvaliteet. Laanet on kinnitanud, et valitsus ei kavatse e-hääletamist kasutada oma eesmärkide saavutamiseks.

Oluline on märkida, et muudatused ei ole veel vastu võetud. Need peavad läbima riigikogu menetluse. Kui muudatused vastu võetakse, on oluline, et valitsus rakendaks neid läbipaistvalt ja erapooletult.

Vaata ka:

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash

Täna võib lotoõnn naeratada just neile 2 tähemargile

Täna, reede 23 veebruaril 2024, on kaks tähemärki, kellel on eriti hea võimalus lotoga võita:

ingel

Ingli Sõnum: Reede 23. veebruar 2024

Tänase ingli sõnum kutsub teid üles usaldama oma intuitsiooni ja sisemist tarkust. Teie sees on

error: Sisu on kaitstud!