Erakorralised uudised
teabeleht valimised

Uus seadus annab valitsusele suurema sõnaõiguse e-hääletamise korraldamisel.

Justiitsministeeriumi koostatud riigikogu valimise seaduse muudatusettepanekud annavad valitsusele suurema sõnaõiguse e-hääletamise korraldamisel. Muudatuste kohaselt oleks valitsusel õigus määrata e-hääletamise tehniline lahendus ja korraldada e-hääletust.

Need muudatused on pälvinud kriitikat, kuna need võivad tekitada kahtlusi valimiste läbiviimise aususe suhtes. Valimiste korraldamise erapooletus on demokraatia oluline põhimõte. Kui valitsusel on suurem sõnaõigus e-hääletamise korraldamisel, võib tekkida küsimus, kas valitsus võib mõjutada valimiste tulemusi oma kasuks.

Justiitsminister Kalle Laanet on lükanud sellised kahtlused tagasi. Ta on väitnud, et muudatused on vajalikud, et tagada e-hääletamise turvalisus ja kvaliteet. Laanet on kinnitanud, et valitsus ei kavatse e-hääletamist kasutada oma eesmärkide saavutamiseks.

Oluline on märkida, et muudatused ei ole veel vastu võetud. Need peavad läbima riigikogu menetluse. Kui muudatused vastu võetakse, on oluline, et valitsus rakendaks neid läbipaistvalt ja erapooletult.

Vaata ka:

kert kingo

TÄIENDATUD: Prokuratuur taotleb Kert Kingole (EKRE) vangistust

Täiendatud 17.06.2024 Prokuratuur  taotleb Kingole dokumendi võltsimise ja kelmuse eest kokku kaks aastat vangistust, mida

Titanium Baltics SEB rohelaen

SEB finantseerib rohelaenuga Titanium stockoffice projekti

Septembris 2023 valmis Titaniumi tellitud projekt stockoffice’i, mis asub Tallinnas, Tala tänava ja J. Smuuli