Thursday , 2 December 2021
joulud

UURING: Selgus, kui palju raha kulutavad Eesti inimesed jõulukinkide peale

7 protsenti Eesti inimestest soovib oma pere ja lähedaste jõulukingitused mahutada 50 euro sisse, pea pooled kulutavad kingitusteks kuni 150 eurot ning kolmandik kuni 300 eurot, selgus Hansaposti hiljutisest veebiküsitlusest.

Loe ka:  Jõulud on tulemas. Kingisoovitused tähtkujude järgi.

Rohkem kui 500 eurot on kingitusteks planeerinud 5 protsenti inimesi. Valdav enamus ehk 83 protsenti Eesti inimestest ostab jõulukingitused olemasoleva raha eest, 6 protsendi sõnul tuleb neil kingituste ostmiseks võtta laenu või kasutada muid paindlikke makselahendusi ning 11 protsenti ei oska oma ostuvõimekust veel ette näha.

“Detsember kipub tihti olema aasta kõige kulukam kuu. Lisaks tavapärastele kulutustele täidame detsembris igapäevaselt oma laste jõulusokke, soetame esimese lumega soojemaid talveriideid ning planeerime uhkeid jõuluõhtusööke ja uusaastapidustusi. Selleks, et lapsed ja lähedased jõululaupäeval tühjade kätega ei jääks, tasub jõulukingitusteks eelarve juba varakult paika panna,” ütles Hansaposti äriarendusjuht Maris Kivi pressiteates.

Kui vaja, kasutaksid 74 protsenti Eesti inimesed jõulukingituste lisafinantseerimiseks järelmaksu, veebipoodide poolt pakutavaid makselahendusi 31 protsenti, taotleksid laenu pangast 8 protsenti või võtaksid kiir- ja tarbimislaenu 4 protsenti.

“Enne pangalaenu või veebipoe makselahenduse kasutamist tasub kindlasti läbi mõelda iseenda võimalused ehk panna paberile kulud-tulud ja langetada alles seejärel läbimõeldud ja kaalutletud otsus,” soovitas Kivi.

Tänavused jõulukingitused on juba ostetud 10 protsendil Eesti inimestest, kolmandik plaanib seda teha novembrikuu jooksul ja ligi pooled detsembri esimeses pooles. Enim soovitakse jõulukuuse alt leida kodu- ja köögiseadmeid ning elektroonikat, kõige ebapopulaarsemaks kingituseks on aga raha.

Novembris kahe nädala jooksul toimunud Hansaposti jõulukingituste teemalises veebiküsitluses osales 2008 inimest üle Eesti.

Allikas. uudised.ee

Jaga

Vaata ka:

heather mount 8c3zjKrkkBA unsplash scaled

6 asja suhtes, mis näitab et teie suhe partneriga on täiuslik

Kui sina ja su partner olete harjunud oma suhetes neid asju ütlema, pole teil tõenäoliselt …

107

10 ägedat ideed euroaluste taaskasutamiseks

Euroalused on üsna praktilised, kuna muudavad interjööri loomingulisemaks ja maalähedasemaks. Siin on mõned ideed euroaluste …

Nimetu kujundus

Nina kuju räägib nii mõndagi inimese iseloomu kohta!

Vaata peeglisse, millisele nina kujule sarnaneb sinu nina ja uuri välja, mida see sinu kohta …

Tarokaart

Kolmapäev 1.12 Tarokaart on SAUAD PAAŽ

Oled täna tavalisest tundlikum, loovam ja kirglikum. Keskendud oma tegemistele täielikult ning püüad oma plaanid …