Sunday , 16 January 2022
erakond

UURING: Reformierakonna toetuse tõus peatus, EKRE-l kasvas

Erakondade toetuse pingereas esikohal oleva Reformierakonna toetus jäi samale tasemele võrreldes eelmise nädalaga, pisut kasvas aga Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus, selgub uuringufirma Norstat Eesti tehtavast iganädalasest küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 25,7 protsenti, EKRE-t 21,6 protsenti ja Keskerakonda 20,3 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Reformierakonna toetus jäi samale tasemele võrreldes eelmise nädalaga ning seega on praeguseks peatunud peaministripartei detsembri algusest kestnud tõusutrend. Enim muutus nädalaga teisel kohal oleva EKRE toetus, mis tõusis 1 protsendipunkti võrra. Keskerakonna toetus nädalaga ei muutunud.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (15,3 protsenti, Isamaa (7,2 protsenti ) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,2 protsenti ). Isamaa toetus on viimase kolme nädala jooksul langenud 1,1 protsendipunkti võrra ning on nüüd võrdne SDE toetusega.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 7. detsembrist 10. jaanuarini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.
Koalitsioonierakondi toetab kokku 46 protsenti ja opositsioonierakondi 36 protsenti vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel keskenduvad uuringu läbiviijad viimase nelja nädala koondtulemusele, mis tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest. Maksimaalne veamäär sõltub suurima grupi proportsiooni suurusest. Antud küsitluses oli suurimaks grupiks Reformierakonna toetajad ning sellisel juhul on veamäär +/-1,35 protsenti. Teiste erakondade reitingute puhul on veamäär väiksem, näiteks SDE puhul +/-0,8 protsenti.

Norstati küsitlusele vastas nelja nädala jooksul kokku 4000 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku. Küsitlused viidi läbi kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

jogeva

Jõgeva ilmajaam tähistab täna sajandat sünnipäeva. Nimelt, just Jõgeval on mõõdetud Eesti absoluutne miinimum, see on miinus 43,5 kraadi

Mitmeid rekordeid registreerinud Jõgeva ilmajaam tähistab sajandat sünnipäeva. Jõgeval tehti esimene ilmavaatlus 15. jaanuaril 1922 …

kaja kallas 90185653

Omavalitsusjuhid ootavad Kaja Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis. Loe, nende pöördumist peaministri poole.

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat …

vulkaan

Vulkaanipurse Vaikses ookeanis vallandas tsunaami. VIDEO!

Tänase vulkaanipurske tagajärel on tsunaamilained jõudnud Tonga suurima saare Tongapatuni. Riigi pealinn on üle ujutatud, …

torm 1

OLULINE: Esmaspäeval on tulemas Eestis selle talve suurim torm! Tuul möllab puhanguti 32 m/s

Esmaspäev. Öösel: pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- …