Uudised

UURING: Reformierakonna toetus tõusis 30 protsendile, ekre toetus langeb.

Reformierakonna toetus tõusis aprillis Turu-uuringute AS-i küsitluses 30 protsendile, samas kui teiste suurema toetusega parteide reitingud kuu varasemaga võrreldes langesid.

Reformierakonda toetas aprilliküsitluses 30 protsenti vastajatest. Märtsis oli neil toetajaid 23 protsenti, jaanuaris-veebruaris 18 protsenti.

Populaarsuselt teisele kohal oli Turu-uuringute küsitluses EKRE 20 protsendiga, ehkki ka nende toetus veidi langes. Märtsis oli neil toetajaid 21, veebruaris 22 ja jaanuaris 24 protsenti.

Kolmandale kohale langes Eesti 200, mida toetas 18 protsenti. Märtsis oli neil toetajaid 22 ja veebruaris 23 protsenti. Jaanuaris oli Eesti 200 toetusnumber 20 protsenti.

Keskerakonna madalseis Turu-uuringute küsitlustes jätkus – sarnaselt märtsiga toetas neid ka aprillis vaid 14 protsenti valijatest, mis on pika ajalooga erakonna üks kehvemaid näitajaid. Jaanuaris oli nende toetus veel 20, aga veebruaris langes see 15 protsendile.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus oli aprillis seitse protsenti. Märtsis oli neil toetajaid kaheksa ja veebruaris üheksa protsenti. Veebruari alul valiti Lauri Läänemets SDE juhiks.

Ka Isamaa toetus oli aprilliküsitluses seitse protsenti. Samal tasemel on erakonna toetus olnud aasta algusest saadik.

Rohelisi toetas kaks protsenti. Märtsis oli nende toetus 2,5 protsen

Err.ee

Jaga
Back to top button