Friday , 17 September 2021
Pfizeri vaktsiin

UURING: Pfizeri vaktsiini tõhusus on ainult 42 protsenti.

Värske USA-s läbi viidud uuringu põhjal on Pfizeri koroonavaktsiini tõhusus Delta tüve vastu ainult 42 protsenti, samas kui Moderna vaktsiini puhul on see 76 protsenti.

Uuringu järgi pole praegused koroonavaktsiinid eriti tõhusad Delta tüve vastu. Minnesota osariigis Mayo haiglas juulikuus läbi viidud uuringu kohaselt oli enim kasutatava Pfizer-BioNTechi koroonavaktsiini tõhusus Delta tüve vastu kõigest 42 protsenti. Moderna vaktsiini tõhusus oli 76 protsenti, mida peetakse samuti väga madalaks, vahendab Daily Mail.

Delta variant on praegu USA-s enim levinud ja arvatakse, et vaktsiini väike tõhusus on põhjus, miks nakatuvad ja haigestuvad vaktsineeritud inimesed. Palju on räägitud ka vajadusest hakata inimesi kolmandate doosidega vaktsineerima.
Teadusväljaandes medRxiv.org avaldatud uuringus koguti andmeid 25 000 Minnesota osariigi elaniku kohta perioodil jaanuarist juulini 2021. Uuringust selgus, et kuigi vaktsiinide tõhusus püsis 90 protsendi juures nagu algselt reklaamitud esimesed pool aastat, hakkas see kukkuma juunikuus. Vaktsiinide tõhusus kukkus aga kivina juulikuus, mil hakkas levima uus Delta variant.

Muutus vaktsiini tõhususes on seotud Delta variandi kiire levikuga Minnesota osariigis juulikuus. Vaatamata nakatumistele on aga vaktsiinid siiski esialgu ära hoidnud rasked haigusjuhtumid.

Vaktsineeritud inimeste massiline haigestumine on aga muutnud terviseametnikud väga murelikuks. USA haiguste kontrollikeskuse andmetel levitavad vaktsineeritud inimesed viirust edasi samamoodi nagu vaktsineerimata inimesed. Samuti on vaktsineeritud inimesed hakanud sattuma koroonaga haiglasse, neil esinevad pikaajalised haigusnähud ja nad võivad surra.

Delta variandi võime vaktsiinidest läbi murda on muutnud reaalsuseks varasemad kartused, et koroona võib muteeruda nii, et vaktsiinid selle vastu enam ei aita.

Möödunud kuul avaldas Pfizer ise info, mille kohaselt kukub efektiivsus 86 protsendini peale 6 kuud. USA juhtiv nakkushaiguste asjatundja dr Anthony Fauci ütles eelmisel nädalal, et kui viirus jätkab levimist, siis tekib lähiajal selline mutatsioon, mis vaktsiinidele enam ei allu.

USA-s tahetakse lähiajal hakata inimesi vaktsineerima kolmandate doosidega.

Pfizer vaccine may be 42% effective against Delta variant, Moderna 76%
The two most commonly used COVID-19 vaccines in the U.S.

Jaga

Vaata ka:

Pfizeri vaktsiin

Portugali arst võttis sõna laste vaktsineerimise vastu: oma lapsi ja lapselapsi ta vaktsineerida ei luba

Tunnustatud Portugali arst ja endine presidendikandidaat Fernando Nobre võttis sõna Portugali otsuse vastu lasta üle …

istock 000011686797small

Gripivaktsiin jõudis Eestisse

Ravimiameti teatel jõudis gripivaktsiini esimene tarne uueks gripihooajaks Eestisse. Tänavu tuleb Eestisse suurem kogus gripivaktsiini …

13074736t1hd2da

17.09 Ööpäevaga tuvastati 532 uut covid-19 haiget, suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest.

17. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 154 inimest. Kokku on haiglas 174 …

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Hooldekodudes ja tervishoiuasutustes peab personal olema 100% vaktsineeritud ja seda peaks sätestama seadus.

Uudiseid lugeda on viimasel ajal päris hirmus: vaktsineeritus Eestis on madal ja tekivad üha uued …