Sunday , 26 September 2021
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

UURING: Koroona piirangute ajal sureb viis korda enam lapsi enesetapu tagajärjel kui COVID-isse

Pandeemia esimese aasta jooksul suri Ühendkuningriigis (ÜK) viis korda rohkem lapsi ja noori enesetapu kui COVID-19 tõttu, näitab hiljutine uuring, milles muu hulgas järeldati ka seda, et piirangud avaldavad palju kahjulikumat mõju laste tervisele, kui seda teeb viirus ise.

Londoni Ülikooli kolledži, Yorki Ülikooli, Liverpooli Ülikooli ja Bristoli Ülikooli teadlaste uurimuses, mis on küll seni retsenseerimata, leiti, et koroonaviirus ei paista teiste vanuserühmadega võrreldes lastele kuigi suurt ohtu kujutavat.
Uurimuses järeldati: „Risk, mida kujutab endast laste ja noorte eemaldamine nende tavapärasest tegevusest nii õppetöö kui sotsiaalsete üritustega seonduvalt, võib osutuda palju suuremaks ohuks kui SARS-CoV-2 ise.”

Uuring näitas, et COVID-19 põhjustas üksnes 25 alla 18-aastase lapse surma alates pandeemia algusest kuni 2021. aasta veebruari lõpuni. Kokku suri pärast positiivse proovi andmist 61 last, kuid 36 juhul leiti, et viirus „ei olnud surma põhjuseks.”

Sama aja jooksul leidis laste seas aset 124 enesetappu ning 268 traumast tingitud surmajuhtu, leidsid teadustöö autorid, märkides samas, et viirusesse nakatumine lõpeb laste puhul „väga harva” surmaga.

„Risk, mida kujutab endast laste ja noorte eemaldamine nende tavapärasest tegevusest nii õppetöö kui sotsiaalsete üritustega seonduvalt, võib osutuda palju suuremaks ohuks kui SARS-CoV-2 ise.”

„Need uued teadustööd näitavad, et oht SARS-CoV-2 tõttu raskesti haigestuda või surra on laste ja noorte puhul väga madal,” ütles Londoni Ülikooli kolledži professor Russell Vinter, üks uuringu vanemteaduritest. „Meie avastused on märkimisväärsed, sest need annavad teavet noorte inimeste kaitsmise kohta, aga ka otsuste kohta seoses teismeliste ja laste vaktsineerimisega mitte ainult ÜK-s, vaid ka rahvusvaheliselt.”

Yorki Ülikooli professor Lorna Fraser lisas, et „ehkki uuringu käigus leiti, et raskete terviseprobleemidega lastele ja noortele kujutab nakatumine suuremat ohtu, on selle realiseerumise tõenäosus täiskasvanutega võrreldes siiski väga väikene,” ning rõhutas, et inimesed peaksid teadma seda, et COVID-19 seotud riskid on laste puhul väga väikesed.

COVID-ist tingitud piirangud on laste seas kaasa toonud hüppelise kasvu nii enesevigastamises kui narkootikumide üledoosides.

Dr Elizabeth Whittaker Keiserlikust teaduse, tehnoloogia ja meditsiini kolledžist (Imperial College London) ütles, et teadlased loodavad, et „sellised andmed mõjuvad lastele ja noortele ning nende peredele rahustavalt.”
Novembris hoiatas üks ÜK teadlane, et COVID-ist tingitud piirangud on laste seas kaasa toonud hüppelise kasvu nii enesevigastamises kui narkootikumide üledoosides.

„Lapsed on selle pandeemia kadunud põlvkond. Ehkki nad jäävad kummalisel kombel suuremalt jaolt COVID-19 tervist puudutavatest mõjutustest puutumata, on nende elu ja igapäevane rutiin pea peale keeratud,” kirjutas Dr John Wright Bradford`i Kuninglikust haiglast (Bradford Royal Infirmary).

Allikas:  https://makroskoop.ee/

Jaga

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt Politsei palub abi inimestelt, kes täna …

vangla

Mees istus kolm aastat süütult vanglas ja sai 507 200 eurot hüvitist.

Äänekoskis toime pandud mõrv 2013. aastal muutis soome mehe Kai elu. Ta peeti mõneks päevaks …

Taliban

KOHUTAV: Taliban tõmbas nelja kurjategija laibad kraana otsa ja tagasi tulevad amputeerimised ja hukkamised avalikult.

Meeste rinnaesisel oli hoiatav silt, mis ütles, et teisi inimröövidega tegelejaid ootab sama saatus. Afganistani …

ilm

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C.

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C. Lääne-Eesti selge või vähese pilvisusega, Ida-Eestis …