Tervis

Uuring: koroona Delta variant levib edukalt ka vaktsineeritute hulgas

Koroona Delta variant levib edukalt ka vaktsineeritud inimeste hulgas, selgub värskest Briti uuringust.

Teadusajakirjas The Lancet avaldatud uuringust tuleb välja, kui kergesti levib Delta variant vaktsineeritud inimeste hulgas. Samas ei välista teadlased seda, et vaktsiin annab siiski kaitse raske koroonahaiguse eest, vahendab BBC.
Uuringu põhjal ei saa vaktsineerimata inimesed jääda lootma sellele, et nad vaktsineeritud inimestelt nakkust ei saa. Uuringus osales kokku 621 inimest.

Uuringu põhiline leid on see, et ka kahe doosiga vaktsineeritud inimesed võivad koroonaga nakatuda ja nad levitavad seda edasi samamoodi nagu vaktsineerimata inimesed.

Uuringu tulemused näitavad teadlaste väitel, et inimestele on vaja hakata jagama kolmandaid vaktsiinidoose. Nakatumise tõenäosus on seda suurem, mida kauem on aega möödas viimasest vaktsineerimisest.

Ühtlasi näitavad uuringu tulemused teadlaste väitel, et pikaajalist nn karjaimmuunsust pole võimalik koroona vastu vaktsiinidega saavutada. Ka Soome terviseameti peaarst Hanna Nohynek nõustus, et praeguste vaktsiinidega pole võimalik koroona vastu karjaimmuunsust saavutada. Nohyneki väitel on efektiivsemad ninasprei kaudu jagatavad vaktsiinid.

Nohyneki väitel näitab uuring ühtlasi seda, et näomaskide kasutamist on vaja jätkata, vahendab Helsingin Sanomat.
Covid: Double vaccinated can still spread virus at home

Co-author Dr Anika Singanayagam, also from Imperial, said: “Our findings provide important insights into the effect of vaccination in the face of new variants, and specifically, why the Delta variant is continuing to cause high Covid case numbers around the world, even in countries with high vaccination rates.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga
Back to top button