Sunday , 28 November 2021
Moderna

UURING: Kõige tõhusam on Moderna koroonavaktsiin.

USA haiguste kontrollikeskuse CDC läbi viidud vaktsiinide tõhususe uuring näitas, et kõige tõhusam on ravifirma Moderna koroonavaktsiin.

Moderna oma on veidi tõhusam kui Pfizeri vaktsiin, kui hinnata vaktsiine võime järgi ära hoida raskeid, haiglaravi nõudvaid haigusjuhtumeid, vahendab CNN.
Kolmandal kohal on firma Johnson & Johnsoni Jansseni koroonavaktsiin. Uuringus vaadeldi USA-s kasutusel olevate vaktsiinide tõhusust.

Moderna vaktsiin hoidis raske koroonahaiguse ära 93-protsendiliselt, Pfizeri oma 88-protsendiliselt ja Jansseni oma 71-protsendiliselt. Kõik kolm vaktsiini on seega eriti tõhusad.

Uuringus võeti vaatluse alla 3600 USA-s koroonaga haiglasse sattunud inimest vahemikus märtsist augustini.

Uuringus selgus ühtlasi tõsiasi, et Pfizeri vaktsiin hakkas mõju kaotama 4 kuud pärast teise doosiga vaktsineerimist. Põhjus on asjaolus, et Pfizeri vaktsiinis on vähem mRNA-d kui Moderna omas. Põhjus võib olla ka kahe doosi vahelises ajas, mis USA-s on Moderna puhul 4 nädalat ja Pfizeri puhul 3 nädalat.

Pfizeri vaktsiini tõhusus oli 14-120 päeva pärast teist doosi 91 protsenti, aga kukkus siis 77 protsendi peale.

Moderna ja Pfizer on nn mRNA vaktsiinid, mis sisaldavad mRNA molekuli, milles on juhend viiruse ogavalgu valmistamiseks. Pärast süstimist õpetab mRNA lihaserakkusid ogavalku ja läbi selle viiruse vastu antikehi tootma. CDC hoiatab, et kuigi Pfizeri ja Moderna vaktsiinid on mõlemad mRNA vaktsiinid, erinevad need nii mRNA koguse kui struktuuri poolest.

Johnson & Johnsoni vaktsiin on aga nn adenoviiruse vaktsiin. See sisaldab koroonaviiruse geeni, mille abil inimese oma lihasrakud toodavad koroona ogavalku.
Uuring polnud päris täielik, kuna see ei hõlmanud lapsi ega immuunsuspuudulikkusega inimesi. Inimesi jälgiti 29 nädala ehk veidi üle 6 kuu vältel.

Moderna’s vaccine is the most effective, but Pfizer and J&J also protect well, CDC-led study says
A head-to-head study of coronavirus vaccines in the United States finds the Moderna vaccine is slightly more effective than Pfizer’s in real-life use in keeping people out of the hospital, and J&J’s Janssen vaccine comes in third, but still providing 71% protection.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

covid kiirtest

Kiirtestid koolides andsid 2742 positiivset koroonatesti

Nelja nädala jooksul on koolides toimunud kiirtestimistes saadud 2742 positiivset testitulemust. Testimine jätkub, et avastada …

covid 19 g829362110 640

28.11 Ööpäevaga tuvastati 389 uut covid-19 haiget. Suri 2 koroonaviirusega nakatunud inimest

28. novembri hommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 240 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid scaled

OLULINE: Väga nakkav Omicron viirus on jõudnud mitmele poole Euroopasse

Aafrikast alguse saanud koroona uus ja arvatavalt ohtlik tüvi Omikron on jõudnud ilmselt juba Taani, …

covid 19 gc5734fd40 640

Loe, mida sa peaks teadma uuest ohtlikust koroonaviirusest Omicron B.1.1.529.

Maailma Terviseorganisatsioon lisab tõenäoliselt reedel murettekitavate koroonaviiruse variantide sekka tugevalt muteerunud variandi B.1.1.529. Viroloogide sõnul …