Wednesday , 19 June 2024
minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

UURING: Isamaa toetus tõusis rekordkõrgusele, EKRE toetus langemas.


Isamaa toetus tõusis uuele rekordkõrgusele, ulatudes ERR-i tellitud Kantar Emori veebruariküsitluses 27 protsendini, samal ajal kui Keskerakonna toetus langes rekordmadalale 12 protsendile.

Alates eelmise aasta novembrist on Isamaa olnud Kantar Emori küsitlustes kõige populaarsem erakond. Veebruarikuine toetusmäär 27 protsenti märgib uut tippu. Eelmistel riigikogu valimistel, veidi vähem kui aasta tagasi, kogus Isamaa vaid kaheksa protsenti toetust.

Kantar Emori uuringueksperdi Aivar Voogi sõnul soodustas Isamaa tõusu endise Keskerakonna juhi Jüri Ratase liitumine Isamaaga, mis tõi kaasa suure meediakajastuse.

“Isamaa on suutnud haarata toetust parteimaastikul aset leidvast polariseerumisest – Reformierakonnalt ja EKRE-lt, mis näitab nende positsioneerumist varasemast konservatiivsemalt spektrilt pigem keskjoonele,” selgitas Voog.

Populaarsuselt teisel ja kolmandal kohal olid võrdselt Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Reformierakond, mõlemad 17 protsendi suuruse toetusega. Detailsemalt vaadates oli Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal veidi eelist – vastavalt 17,2 protsenti ja 16,7 protsenti. Eelmisel kuul oli Reformierakonna toetusmäär 19 protsenti ja SDE-l 17 protsenti.

Vaata ka:

kert kingo

Kert Kingo visati Tartu vallavolikogu EKRE fraktsioonist välja

EKRE-sisest kodusõda süvendas hiljutine Tartu vallavolikogu EKRE fraktsiooni otsus, mis viis Helmete lemmiku, Kert Kingo,

Eduard Hvalovski

Politsei otsib 24-aastast Eduard Hvalovskit, kes hoiab kõrvale kriminaalmenetlusest

Eduard Hvalovski on toime pannud mitmeid isikuvastaseid kuritegusid. Hetkel hoiab mees kõrvale kriminaalmenetlusest ning on