Tuesday , 28 September 2021
vaktsiin

UURING: Inimesed ei poolda kohustuslikku vaktsineerimist tööl.

CV-Online/CV.ee viis läbi uuringu, mis käsitles COVID-19 vastast vaktsineerimist töökohal, inimeste ootusi tööandjatele ja hoiakuid vaktsineerimisele töökeskkonnas ning sellest selgus, et töötajad ootavad ettevõtetelt vaktsineerimise osas rohkem tuge, kuid samas ei pooldata kohustuslikku vaktsineerimist töökeskkonnas.

Tulemustest selgus, et inimesed suhtuvad enamasti vaktsineerimata töökaaslastesse hästi ja leiavad, et vaktsineerimine on inimese vaba valik. 20 protseenti vastajatest arvas, et töökaaslased võiksid end vaktsineerida, kuid neil pole sellega probleemi, kui kolleegid end ei vaktsineeri. 28 protsenti vastajatest leidis, et mitte vaktsineerimine seab ohtu teiste kolleegide tervise.

Siiski nõustus 48 protsenti vastajatest, et uue laine puhkedes peaks vaktsineerimata töötajatele rakendama täiendavaid piiranguid, nt kohustusliku kodukontori, maskikohustuse või regulaarse testimise nõude. 45 protsenti vastajatest arvas, et täiendavad piirangud vaktsineerimata kolleegidele pole vajalikud.
“Töötajad ootavad tööandjatelt eeskuju ja tuge, et minna vaktsineerima: 57 protsenti vastajatest nõustus, et tööandjad peaksid olema vaktsineerimisega töötajatele eeskujuks,” ütles CV-Online’i turundusjuht Karla Oder. “63 protsenti vastajatest ütles, et tööandjad peaksid töötajatele, kes lähevad vaktsineerima, andma täiendava vaba päeva – tööandjad saavad ka omalt poolt palju ära teha, et vaktsineerimistempot tõsta ja töökeskkondi avatuna hoida,” lisas Oder.

45 protsenti vastajatest ütles, et nende tööandjad on töötajatelt uurinud vaktsineerituse kohta infot ning 42 protsenti vastajatest ütles, et nende tööandja on ka soovitanud minna vaktsineerima. 4 protsenti vastajatest ütles, et nende tööandja on neid vaktsineerimiseks kohustanud. Samas leidis 59 protsenti vastajatest, et kui nende tööandja peaks vaktsineerimist nõudma, siis nad töökohta ei vahetaks.

Kuigi 51 protsenti vastajatest kohustuslikku vaktsineerimist töökeskkonnas ei poolda, leiab 53 protsenti küsitletutest, et on ameteid, kus peaks COVID-19 viiruse vastane vaktsineerimine olema kohustuslik – näiteks tervishoiutöötajad ja õpetajad.

Uuringu viis läbi juhtiv tööportaal CV-Online Estonia OÜ ning küsitlusele vastas 1700 inimest üle Eesti. Küsitlus viidi läbi 2021 aasta juuli lõpus – ajal, mil koroonanumbrid hakkasid taaskord liikuma tõusvas trendis.

Jaga

Vaata ka:

ilm

ILM. Teisipäev 28.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..13°C

Pilves, üksikute selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub kagu- ja idatuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti …

eur500

KUUM: Mees leidis Tartus Kuperjanovi tänavalt suure summa sularaha ja viis politseisse.

Mõni päev tagasi leiti Tartus Kuperjanovi tänavalt suurem summa sularaha, mis ootab nüüd politseis oma …

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …