Uudised

UURING: EKRE tõusis esikohale

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) möödus erakondade reitingutabelis toetust kaotavast Reformierakonnast, Eesti 200 toetus on aga rekordtasemel, selgub uuringufirma Norstat Eesti kolmapäeval avaldatud iganädalase küsitluse tulemustest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab EKRE-t 24 protsenti, Reformierakonda 21,6 protsenti ja Keskerakonda 20,8 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

EKRE toetus tõusis nädalaga 1,5 ning Reformierakonna toetus langes 2,2 protsendipunkti võrra. Need muutused tõstsid kõige populaarsemaks erakonnaks taas EKRE ning langetasid Reformierakonna teisele kohale. Kolmandal kohal jätkab Keskerakond, kelle toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (17 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7.7 protsenti) ning Isamaa (6,7 protsenti). Eesti 200 toetus pole Norstati küsitlustes varem nii kõrge olnud.

Erakonda Eestimaa Rohelised toetab 1,6 protsenti vastanutest.

“Iganädalastes tulemustes langes Reformierakonna toetus käesoleval nädalal 18,2 protsendini ning oli seega ligi kümme protsenti väiksem kui aasta alguses,” ütles politoloog Martin Mölder Postimehele ning lisas, et kuigi 20 protsendist allapoole kukkus Reformierakonna iganädalane toetus korraks ka novembri viimasel nädalal, pole see alates 2019. aasta algusest veel nii madalale langenud

Loe ka:  Valitsusparteid esitavad nüüd meedias teineteisele lausa ultimaatumeid. Aga see valitsus ei lagune.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button