Sunday , 26 September 2021
ekre

UURING: EKRE liikmed arvavad, koroonapiirangud peaks kehtima üheselt kõigile ja vaktsineeritutele rohkem vabadusi andma ei peaks

UURING: EKRE liikmed arvavad, koroonapiirangud peaks kehtima üheselt kõigile ja vaktsineeritutele rohkem vabadusi andma ei peaks

Kui üle kahe kolmandiku Eesti inimestest peab õigeks vaktsineeritute vabastamist osadest piirangutest, siis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetajatest arvab nii alla poole, selgub juuli lõpus läbi viidud küsitlusest.

Sotsiaaldemokraatlikusse Erakonda (SDE) kuuluva riigikogu liikme Raimond Kaljulaidi tellimusel valminud uuringu kohaselt leiab 69 protsenti Eesti inimestest, et vaktsineeritud peavad olema osadest piirangutest vabastatud – näiteks võivad vaktsiinisüsti saanud inimesed külastada avalikke üritusi, käia kohvikus või reisida. 27 protsenti vastanutest ei pea seda õigeks, teatas SDE pressiteenistus.
Kõige tugevamalt on vaktsineerimise läbi teinud inimestele vähemate piirangute kehtestamise poolt Reformierakonna valijad, kellest 90 protsenti pooldab seda põhimõtet. Samal seisukohal on ka valdav enamus Isamaa, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eesti 200 toetajatest.

Keskerakonna toetajaskonnas on inimeste erineva kohtlemise pooldajaid pisut vähem kui kõigi vastanute seas, kuid sellegipoolest on keskpartei toetajate seas kaks korda enam neid, kes peavad vaktsineerimise staatusest sõltuvaid piiranguid põhjendatuks.

Teistest erakondadest eristub selgelt EKRE, kelle toetajaskonnas on pisut enam neid inimesi, kelle meelest peaks piirangud olema kõigile võrdsed. Sel seisukohal on 51 protsenti EKRE toetajatest samal ajal kui 47 protsenti on seda meelt, et vaktsineeritutele peab olema vähem piiranguid.

Küsitlusest selgus ka tugev seos vastajate haridustaseme ning suhtumise vahel piirangutesse. Põhiharidusega vastajatest pooldab piirangute sidumist vaktsineerimisega 42%, kõrgharidusega vastajatest aga 74%.
“Neid numbreid vaadates tuleb tõdeda, et erakonnad tunnevad oma valijaid hästi. EKRE ongi olnud piirangute suhtes kõige kriitilisem. Reformierakonna poliitikud on aga enim nõudnud vabadusi vaktsineeritutele. Keskerakond on püüdnud kuidagi laveerida nende kahe seisukoha vahel, tunnetades, et nende valijate seas on siiski arvestataval määral neid, kes ei soovi, et inimesi koheldakse erinevalt. Ning nende numbrite valguses on selge ka see, miks eriti Reformierakonna toetajatele oli sedavõrd pettumust valmistav, et maskikohustus ühistranspordis kehtib ühtviisi kõigile,” ütles Kaljulaid SDE pressiteate vahendusek.

Uuringu viis juuli lõpus läbi uuringufirma Norstat ning sellele vastas 1000 inimest.

Allikjas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt Politsei palub abi inimestelt, kes täna …

vangla

Mees istus kolm aastat süütult vanglas ja sai 507 200 eurot hüvitist.

Äänekoskis toime pandud mõrv 2013. aastal muutis soome mehe Kai elu. Ta peeti mõneks päevaks …

Taliban

KOHUTAV: Taliban tõmbas nelja kurjategija laibad kraana otsa ja tagasi tulevad amputeerimised ja hukkamised avalikult.

Meeste rinnaesisel oli hoiatav silt, mis ütles, et teisi inimröövidega tegelejaid ootab sama saatus. Afganistani …

ilm

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C.

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C. Lääne-Eesti selge või vähese pilvisusega, Ida-Eestis …