53038679523 d2148a26d3 c

Uuring: Eestlased soovivad peaministriametis näha Kaja Kallast

Kaja Kallas on jätkuvalt Eesti populaarseim peaministrikandidaat, saades 23,7% toetusest. Talle järgnevad Jüri Ratas (20,2%) ja Urmas Reinsalu (15,8%). Martin Helme on neljas (14,4%) ja Lauri Läänemets viies (3,1%). Lauri Hussar sai 1,2% toetust ja 21,7% vastanutest ei osanud öelda, keda nad peaministrina eelistavad.

Peamised järeldused

  • Kaja Kallas on jätkuvalt kõige populaarsem peaministrikandidaat, saades toetust nii Reformierakonna, Eesti 200 kui ka SDE toetajatelt.
  • Jüri Ratas on kõige populaarsem muust rahvusest vastajate seas.
  • Urmas Reinsalu on tõusnud Martin Helme ette kolmandale kohale.
  • Martin Helme populaarsus on kõrge meeste seas.
  • Sotside esimees Lauri Läänemets on enda erakonna toetajate seas kolmandal kohal.
  • Eesti 200 esimees Lauri Hussar on oma erakonna toetajate seas neljandal kohal.

Küsitlusuuringu metoodika

Küsitlusuuring viidi läbi 28.-29. augustini 2023. aastal veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas. Küsitlusest võttis osa kokku 1000 inimest.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-