Sunday , 28 November 2021
Screenshot 2021 11 09 at 13.52.38

Uuring: eestimaalased peavad Tallinna vanalinna ilusaks, eriliseks ja huvipakkuvaks

„Eestimaalased on uhked vanalinna üle ning leiavad, et see on küll väga väärt koht välismaalastele näitamiseks, kuid pole siiski vaid välisturistidele mõeldud,” ütles abilinnapea Aivar Riisalu.

Tallinna vanalinn on ligitõmbav piirkond välisturistidele, kuid ka eestimaalased peavad vanalinna eriliseks ja huvipakkuvaks vaba aja veetmise kohaks, selgub Tallinna Strateegiakeskuse poolt tellitud uuringust.

Uuringu eesmärgiks oli uurida vanalinna mainet ja külastuskogemust Eesti elanike hulgas.  Tallinna vanalinna maine on väga positiivne. Vanalinnas on eestimaalaste arvates huvitavad muuseumid-näitused, piisavalt häid söögikohti ning seal on turvaline. Kuid esines ka arvamusi, et see on küllalti kallis piirkond (68% vastanutest), ligipääs vanalinnale ei ole kuigi hea (35%) ning lastele ei leidu seal piisavalt huvitavat tegevust (29%).

Eestimaalased on uhked vanalinna üle

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul pole Tallinna vanalinna positiivne maine kohalike seas üllatuseks. „Eestimaalased on uhked vanalinna üle ning leiavad, et see on küll väga väärt koht välismaalastele näitamiseks, kuid pole siiski vaid välisturistidele mõeldud,” ütles ta. “Oleme pandeemia ajal aktiivselt tutvustanud vanalinna ka Eesti inimestele ja kutsunud seda sagedamini külastama. Hea meel tõdeda, et meie inimesed käivad vanalinnas vaba aega veetmas vaatamata sellele, et seda peetakse kalliks piirkonnaks.”

Riisalu sõnul peaksid ettevõtjad kiiremini turu muutustele reageerima ja oma teenuseid paremini kohalikele kohandama ja seda ka teenuste hinnastamise osas. „Vanalinn on ideaalne piirkond jalutamiseks ja vaba aja veetmiseks,” lausus ta. “Seda peetakse turvaliseks ja tõenäoliselt aitab selle tunde loomisele kaasa ka see, et vanalinna on püütud hoida võimalikult autovabana.“

Oluliselt sagedamini külastavad vanalinna tallinlased

Strateegiakeskuse turismiosakond on viimase aasta turundustegevustes varasemast olulisemalt rohkem pööranud igapäevaselt tähelepanu Tallinna vanalinna tutvustamisele siseturul. Möödunud suve siseturu kampaania „Avasta suvist Tallinna“ tõstis eraldi esile vanalinna vaatamisväärsusi, seal toimuvaid üritusi ja tegevusi ning eelmise aasta jõuluajal kutsuti  külastama muinasjutulist vanalinna.

Keskmisest oluliselt sagedamini külastavad vanalinna tallinlased ja Põhja-Eesti elanikud. Eestlastega võrreldes armastavad vanalinna külastada rohkem mitte-eestlased ja kuni 50-aastased inimesed. Kõige populaarsemad tegevused vanalinnas on jalutamine ja vaatamisväärsustega tutvumine (80%), erinevate söögikohtade külastamine (60%) ning  kultuuri- ja meelelahutusüritustel osalemine (42%). Vabal ajal käiakse vanalinnas peamiselt koos partneri, täiskasvanud pereliikme (66%) või  sõpradega (54%).

Vastajate rahulolu oma viimase aasta Tallinna vanalinna külastusega on väga kõrge – 55% neist hindas seda hindega 9 või 10 ja 38% hindega 7-8. Keskmine rahulolu näitaja on 8,62 palli 10st. Kõige positiivsema mälestusena viimasest külastusest toodi välja vanalinna meeldivat atmosfääri, miljööd. Samuti märgiti vanalinna ilu, puhtust ja heakorda aga ka seda, et oli vähem välisturiste ning oli meeldivalt rahulik. Vanalinna soovitaks oma tuttavatel külastada 77% hindega 9-10 ja 18% hindega 7-8. Keskmine soovitamise hinne on 9,26 palli.

Tutvu uuringutulemustega põhjalikumalthttps://www.visittallinn.ee/static/files/058/aruanne_vanalinna_uuring.pdf

Küsitluse viis läbi telefoniküsitluse meetodil Turu-uuringute AS. Küsitluse sihtrühmaks olid 15-aastased ja vanemad Eesti elanikud. Kokku osales uuringus 1004 vastajat. Uuringu tulemused on esinduslikud sihtrühma, soo, vanuse, rahvuse ja elukoha lõikes.

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …