Kolmapäev , 28 veebruar 2024
Erakorralised uudised
car 8016236 1280

UURING: 87% Eestlastest toetab uut automaaksumudelit. Loe kindlasti!

TALLINN – Üllatava pöördega Eesti poliitmaastikul on avaldatud värske uuring, mis näitab, et 87% Eesti elanikkonnast toetab uudset automaaksumudelit. Erakordse ettepaneku kohaselt peaks automaksu maksma ainult poliitikud, mitte tavakodanikud. See ettepanek on saanud laialdast poolehoidu, kuid on tekitanud segadust ja vastakaid arvamusi poliitikute seas.

Uuringu kohaselt leiab enamik eestlasi, et kuna poliitikud on avalikkuse usalduse võitnud, peaksid nad näitama oma pühendumust rahvale, kandes ise kõik transpordiga seotud maksud. “Miks peaksid tavalised inimesed maksma automaksu, kui poliitikud saavad meie heaolu eest seista?” küsib üks küsitlusele vastanu.

Rahandusministeeriumi esindaja sõnul on ettepaneku elluviimine keeruline, kuid nad ei välista selle arutelu Riigikogus. “Me ei ole kunagi varem sellist mudelit arutanud, kuid demokraatlikus ühiskonnas peame kaaluma kõiki rahva ettepanekuid,” kommenteeris ministeeriumi pressiesindaja.

Mõned poliitikud on ettepanekut pidanud absurdseks, samas kui teised näevad selles võimalust tõestada oma pühendumust avalikele huvidele. “Kui see on see, mida rahvas tahab, siis peame vähemalt mõtlema, kuidas seda teostada,” ütles üks mõjukas parlamendiliige.

Samal ajal on sotsiaalmeedias hoogu kogumas kampaania PoliitikudMaksavad, milles Eesti kodanikud avaldavad toetust uuele automaksu mudelile. Kampaania on saanud tuhandeid toetajaid ja tekitanud elavat arutelu nii rahva kui ka poliitikute seas.

See uudis on aga tekitanud segadust ka rahvusvahelisel tasandil, kus paljud vaatlejad on hämmingus Eesti uuendusliku lähenemise pärast maksupoliitikale. Mõned eksperdid peavad seda radikaalseks sammuks, mis võib mõjutada poliitilist dünaamikat kogu Euroopas.

Kas see ettepanek jõuab seaduseks saamiseni või jääb see vaid huvitavaks mõtteharjutuseks, on veel näha. Kuid üks on kindel – Eesti rahvas on näidanud, et nad ei karda väljendada oma arvamusi isegi kõige ebatavalisemates küsimustes.
Tänane nalja/liba uudis ka tehtud, loodan et võtis teid muigama :)))

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Kaart – Surm. See päev toob endaga kaasa suuri

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Tänane päev toob esile sinu loova poole. Sinu ideed

error: Sisu on kaitstud!