Monday , 17 May 2021
covid19 triniti scaled

Uuring: 57 protsenti Eesti inimestest ootab rangemaid piiranguid.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 57 protsenti vastajate arvates tuleks koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestada rangemad piirangud ning pooled vastajatest ei ole rahul valitsuse praeguse tegevusega koroonaviiruse tõkestamisel.

 

 

9. detsembril otsustas valitsus kehtestada koroonaviiruse leviku tõkestamiseks täiendavad piirangud. Täiendavalt hakkasid alates 12. detsembrist kehtima piirangud meelelahutussektorile Ida-Virumaal ning alates esmaspärvast üle Eesti huviharidusele, sporditegevusele ja õppetegevusele. Seega viidi küsitlus läbi ajal, kui praegu kehtivad täiendavad piirangud olid inimestele juba teada.

 

Vastajatelt küsiti kas nende arvates tuleks koroonaviiruse leviku tõkestamiseks rakendada praegusest rangemaid piiranguid? 57 protsenti vastas “jah” või “pigem jah”, 37 protsenti “pigem ei” või “ei” ning kuus protsenti ei osanud oma arvamust öelda.

Rangemate piirangute pooldajad on ülekaalus praktiliselt kõikides sotsiaal-demograafilistes gruppides. Vaid Ida-Virumaal, kus on rakendatud muust Eestist karmimad meetmed, peab rangemate piirangute kehtestamist vajalikuks 41 protsenti ning 53 protsenti ei pea neid vajalikuks.

 

Lisaks küsiti, kui rahul on vastaja valitsuse praeguse tegevusega koroonaviiruse leviku tõkestamisel? 45 protsenti vastas „väga rahul“ või „pigem rahul“, 50 protsenti „pigem mitte rahul“ või „üldse mitte rahul“ ning viis protsenti ei osanud küsimusele vastata.

Kui aprillis esitas Ühiskonnauuringute Instituut küsimuse, kui rahul ollakse erinevate institutsioonide tegevusega koroonaviiruse pandeemia ajal, siis oli valitsuse tegevusega rahul 73 protsenti vastajatest ning 23 protsenti ei olnud rahul.

„Tõenäoliselt on suurema rahulolematuse põhjuseks viimase aja kohati vastuoluline ning ebaselge kommunikatsioon valitsuse poolt, kui ka see, et täiendavaid piiranguid oodati juba varem,“ kommenteeris Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Tanel Paas.

 

Norstati kiirküsitlus viidi läbi 10.-11. detsembrini 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja sellele osales kokku 500 vastajat. Statistiline viga on antud valimi puhul +/- 4,4 protsenti. Norstati kiirküsitlus on esinduslik veebiküsitlus, mis viiakse läbi mõne päeva jooksul ning see selgitab välja avaliku arvamuse hetkeseisu päevakajalistes küsimustes minimaalse ajaga.

Allikas. Bns,ee

Jaga

Vaata ka:

1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Kaja Kallas alustab täna visiiti Ukrainasse

Kaja Kallas alustab täna visiiti Ukrainasse Peaminister Kaja Kallas lendab täna pärastlõunal Ukrainasse, et innustada …

kiirabi

Vaktsineerimata kiirabitöötajad on valmis kohtusse minema

Vaktsineerimata kiirabitöötajad on valmis kohtusse minema Täna õhtul võivad 30 Tallinna kiirabi töötajat seista silmitsi …

1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond

Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond Populaarseim erakond oli maikuus endiselt Reformierakond, kuid EKRE reitingu …

covid scaled

Soomes levib kiirsti koroona India mutatsioon

Kesk-Pohjanmaa ravipiirkonnas Soite on teatatud 21 uuest koroonaga nakatumisest ja tervelt 920 inimest on pandud …