Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
kaja kallas 90185653 1

UURING 56% valijate arvates ei saa Kaja Kallas oma tööga peaministrina hakkama

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 56% valijatest ei kiida heaks seda, kuidas Kaja Kallas oma tööga peaministrina hakkama saab ning 50% arvates teeb valitsus oma tööd pigem halvasti või väga halvasti. Küsitluse viis 27. oktoobrist 2. novembrini 1002 valimisõigusliku kodaniku seas läbi uuringufirma Norstat Eesti AS.

Alates oktoobrist küsitakse Ühiskonnauuringute Instituudi poolt regulaarselt inimeste arvamust selle kohta, kuidas saavad oma tööga hakkama peaminister ja valitsus tervikuna. Küsimused esitatakse vastajatele kord kuus ühe nädala jooksul Norstati erakondliku eelistuse küsitluses.
Peaministri töö kohta küsiti: “Kas Te kiidate heaks või ei kiida heaks, kuidas Kaja Kallas saab oma tööga peaministrina hakkama?” 56% küsitletutest vastas “Ei kiida heaks”, 28% “Kiidan heaks” ning 17% ütles “Ei oska öelda”.

Valitsuse töö kohta paluti öelda, kas vastaja arvates teeb Vabariigi Valitsus oma tööd väga hästi, pigem hästi, pigem halvasti või väga halvasti? 50% küsitletutest vastas “Väga halvasti” või “Pigem halvasti”, 39% “Väga hästi” või “Pigem hästi” ning 11% “Ei oska öelda”.

Peaministri ja valitsuse tööga on rahul ainult Reformierakonna toetajad, kelles 75% kiidab heaks Kaja Kallase tegevuse peaministrina ning 83% arvab, et valitsus teeb oma tööd hästi. Kõikide teiste suuremate erakondade toetajate seas on rohkem neid vastajaid, kes ei ole rahul peaministri ega valitsuse tööga. Näiteks Reformierakonna koalitsioonipartneri Keskerakonna toetajatest ütleb 37%, et valitsus teeb oma tööd hästi ning 16% kiidab heaks, kuidas Kaja Kallas tööga peaministrina hakkama saab.
Ligi kuu aega tagasi (7. – 8. oktoobrini) läbi viidud küsitluses ei kiitnud peaministri tööd heaks 50% ning 32% kiitis heaks. Valitsuse tööd hindas siis halvaks 51% ja heaks 43%. Seega on ligi kuu aja jooksul vähenenud nende valijate osakaal, kes on rahul peaministri ja valitsuse tegevusega.

Vaata ka:

Lumesahk

Transpordiamet hoiatab: lumi ja lörts on muutnud teeolud väga keeruliseks

Jätkuvalt talvised ilmaolud on kaasa toonud intensiivse lume- ja lörtsisaju. Talvised teeolud valitsevad hetkel peamiselt

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

error: Sisu on kaitstud!