Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
amethyst02a

Uuri järgi milline on sinu sünnikivi.

Alates antiikajast on seostatud sünnikuud vääriskiviga. Moosese venna Aaroni rinnakilpi katsid 12 vääriskivi, mis sümboliseerisid 12 Iisraeli suguharu või 12 kuud. Alates renessansiajast hakkas Euroopas levima tava kanda oma sünnikuu vääriskive.
Sellest ajast on avastatud uusi vääriskive, nagu aleksandriit ja tansaniit, mis on leidnud oma koha teiste sünnikuu kivide hulgas.

Jaanuar – Granaat.

GRENAT RHODOLITE gros

Granaat on armastuse ja jõu sümbol. Öeldakse, et granaat toob endaga kaasa harmooniat ja rahu sellele, kes teda kannab. Samuti arvatakse, et granaat kaitse halbade unenägude ja ussihammustuste eest, ning juhatab teid pimeduses.  Granaat sümboliseerib truudust ja liitu. Öeldakse, et ta toob kaasa jõukust. Granaat on samuti armunute kivi, ta toob üles tunded ja kired. Granaat esindab esimest sodiaagimärki ja seda juba piibliaegadel. Alates keskajast on granaat ainuke kivi, mis sümboliseerib jaanuari kuud. Sellel ajal hinnati granaati tema puhastava toime pärast verehaiguste puhul. Granaadi nimetus tuleneb tema sarnasusest samanimelise viljaga, mis tuleneb ladina keelest – Granaatum. Granaat on hinnatud, kui teise abieluaastapäeva kingitus. Granaadi kohta öeldakse, et ta saab takistustest üle ja muudab oma omaniku võitmatuks. See kivi kingiti ristirüütlitele, kes läksid pühale maale. Granaati soovitatakse depressiooni puhul.

Veebruar – Ametüst.

32 m250 amethyste 2

Veebruari sünnikuu kivi on ametüst. Ametüst on purpurse värviga rahustav kivi. Öeldakse isegi, et ta kaitseb halbade unenägude eest. Ametüst on positiivse energia sünonüüm, mis ajab eemale halvad mõtted. Usutakse ka, et ametüst võib parandada teie naha ja juuste kvaliteeti ja hoida kiilaspäisuse eest. Tema purpurne värv on seotud kuningriigiga. Aletüst on ideaalne kingitus kuuendaks abielu aastapäevaks. Modernse ja elegantse kivina on ta hinnatud eriti diskreetset stiili eeslitavate naiste poolt.
Alates rooma ajastust sümboliseerib ametüst kainust. Roomlased uskusid, et kallates veini ametüstist klaasidesse, hoidis see purjujäämise eest. Seda iidset kivi on tihti seostatud kuningriikide ja suurte religioossete isikutega, teda kutsutakse isegi preestrite kiviks. Legendi järgi liidab ametüst inimese jumalikkusega.

Märts – Akvamariin.

AIGM7001

Akvamariin on  helesinine kivi seostatud merega tema sinakas-rohelise helgi pärast, delikaatne ja elegantne kivi. Akvamariin sümboliseerib truudust abikaasade vahel ja usutakse, et ta tagab õnneliku abielu. Sellepärast kantakse seda tihti kihla- või abielusõrmusel. Akvamariinile hea tervise, armastuse, nooruse ja lootuse omadusi. Üldiselt valitakse teda 19. abieluaastapäeva kingituseks. Akvamariin, nagu tema nimi seda ütleb, on meremeeste kivi, ta kaitses mere – ja kalamehi ohtude eest merel. Tema ilus värv on inspireerinud antiikajal elanuid, kes uskusid tema puhastavasse jõusse. Arvatakse samuti, et akvamariinil on inspireeriv jõud ja et ta toob kaasa loomingulisust. Ta kaitseb armunuid. Britannia impeeriumi ajal kingiti ametüsti, et kindlustada pikka ja õnnelikku abielu.

Aprill – Teemant ja safiir.

diamant plan nord

Ajalooliselt, Antiikses Roomas ja araablaste juures oli safiir aprillikuu kivi. Sellegipoolest on teemant palju kuulsam kivi ja aja jooksul on teemant safiiri välja vahetanud. Tulevnedes kreeka sõnast adamas tähendab teemant võitmatut, sest ei tuli ega raud suutnud teda rikkuda. Teemandit peetakse puhtuse ja rahu sümboliks. Ta esindab samuti igavikku ja igavest armastust. Seetõttu valitakse teda sageli abielu vääriskiviks. Teemanti seostatakse traditsiooniliselt armastusega. Teemant on täisulikkuse sümbol ja ta annab tarkust ja jõudu. Teemant on vääriskivide kuninganna.

Mai – Smaragd.

emeraude%2Bpoire%2Bpure

Smaragdist räägivad paljud legendid, alustades Püha Graalist , Kleopatrast – kes jagas oma samaragdile graveeritud portreesid kõrgetele ülikutele, samaragd oli Klopatra lemmikkivi. Smaragdile omistatakse rahustavaid omadusi. Ta tugevdab armastust ja soodustab sõprust. Öeldakse, et smaragd toob kaasa igavest noorust ja ilu oma kandjale. Usutakse ka, et smaragdi kandmine  hoiab teid tervise probleemide eest, tagab tervenemise erinevatest haigustest ja kindlustab hea tervise. Arvatakse, et smaragdi kandja oskab näha tulevikku. Smaragdi on alati seostatud maikuuga. Smaragdi hinnatakse, kui surematu armastuse sümbolit, tarkuse ja edu kivi. Vanal ajal kandsid lapsed smaragdi, et hoiduda silmahaiguste eest. Viktooria ajastu, tänu oma rohelise vibreeriva tooni ja tema kevade seostamise pärast sümboliseeris smaragd uuestisündi ja lootust.

Juuni – Aleksandriit, Pärl, Kuukivi.

Perle

Neutraalse värviga kivid on tihti juunikuu kivid. Sellegipoolest seostatakse pärli juunikuuga, sest ta on puhtuse, süütuse ja usalduse sümbol. Pärl on naiselikkuse kivi, teda seostatakse Veenusega, sensuaalsusega ja täiusliku iluga. Kuukivi on üks teine valge kivi, mida kasutatakse juunikuus. Antiik-Rooma ajal öeldi, et see piimjas kivi on püha ja loodud kuuvalguse poolt. Ta sümboliseerib pikka elu ja jõukust. Kuukivi on mütoloogias peetud naiseliku jumalikkuse kiviks ja teda on seostatud emadusega, erootikaga ja sensuaalsusega. Roomlased uskusid, et selle kivi helk muutub kuufaasidega. Sellegipoolest viimasel ajal on neile lisatud Aleksandriit, kui juunikuu kivi, mis esindab head jõukust. Aleksandriit on palju haruldasem, kui teemant, ent tema hinnaklass jääb samaks. Aleksandriit avastati XX sajandil Venemaal, allikas on tänasel päeval saladuskatte all. Ent teda leidub samuti Brasiilias, Birmaanias ja Madagaskaril. See on ambitsioonikate kivi, sest ta sümboliseerib jõudu, tarkust ja õiglust.

Juuli – Rubiin.

rubis coussin mozambique

Rubiini on kaua aega peetud väga võimsaks vääriskiviks. Üks kõige intrigeerivam lugu vääriskividest vihjab rubiinidele: ohu korral muutub rubiin ähvardavat värvi ja tumeneb ning rahu tulles muutub taas säravpunaseks. See põletav tuli tubiinis on igavese armastuse sümbol. Rubiin on armastuse ja romantika kivi. Talle omastatakse puhastav ja kaitsev võime. Ta sümboliseerib samuti julgust. Rubiin toob kaasa harmooniat oma kandjale.

 August – Oliviin ehk peridoot.

Vanal ajal oli peridoot egiptlaste jaoks päikesekivi. See rohekas kivi avastati 4000 aastat tagasi miinikaevajate poolt, kes kaevasid öösel, uskudes, et selle kivi helgid säravad rohkem öösel. Tal on võima kaitsta haiguste ja ohtude eest. Viktooria ajal kandsid inimesed seda, et hoiduda kurbuse ja halva eest. Peridooti usutaks eolevat puhastava toimega, egiptlased ravisid end tänu sellele kivile. Usutakse samuti, et ta peletab armumured ja halva silma.

September – Sinine safiir.

saphir%2Bcouleur%2Bbleu%2Broi

Juba sadu aastaid peetakse sinist safiiri septembrikuu kiviks. Tema nimi tuleneb sõnast sapphirus, mis kreeka keeles tähendab sinist. Vanadel aegadel usuti, et maa ei ole ümmargune vaid toetub suurele safiirile, mis kiirgab sinist valgust ja mis muudab taeva siniseks. Läbi aegade on safiiri seostatud intellektsusega, uskudes, et see kivi toob kaasa tarkust sellele, kes teda kannab. Safiir on teine kõvadest kividest peale teemanti, sümboliseerib ta ka võitmatut armastust ja truudust. Viktooria ajastul oli see kivi populaarne valik abielludes. Safiir sobib nii meestele, kui naistele, tänu oma klassikalisele ja igavesele elegantsile. öeldakse, et mida rohkem see kivi särab, seda rohkem on tal positiivseid võimeid. Safiir soodustab südame ja vaimu õilsust, häid kombeid, moraali ja võib teha õnnelikuks ning anda oma kandjale julgust. Safiir on kuulus oma võime poolest ajada eemale halvad vaimud ja nõidused. Teda on kasutatud kui imettegevat ravikivi, mis suudab peaaegu kõike ravida. Kui inimene on liiga vihane peab ta safiiri suhu panema, siis viha lahtub. Kui inimene tahab parandada oma tähelepanuvõimet ja tarkust, peab ta iga hommik safiiri suus hoidma, enne söömist. Kui inimesel on nägemisprobleemid, peab ta safiiri käes hoidma ja soojendama.

Oktoober – Valge opaal, Roosa turmaliin. Akvamariin.

White Opal

Valget opaali seostatakse oktoobrikuuga. Mitmed legendid liiguvad opaali ümber olles kahtlemata alguse saanud tema mitmekülgsest värvidemängust. Arvati, et ta kaitseb haiguste eest ja annab võime vaadata tulevikku. Sellegipoolest, Viktooria ajastu inimesed uskusid, et see kivi toob kaasa halba õnne, ent mitmete legendide järgi oli see kivi pigem õnnetooja ja tema värvus peegeldavat kandja tuju. Keskajal usuti, et ta kaitseb varaste eest. Öeldakse ka, et opaalil on tervendav mõju ning ta soodustab sõprussuhteid.
Sellepärast on oktoobrikuu kiviks ka roosa turmaliin. Ta sisendab loomingulist ja esindab lootust, ning tal on rahustav toime. Turmaliin on südame ja loomingulisuse kivi, ta vaigistab emotsioone ja kaitseb murelikke südameid. Turmaliini kasutasid hollandi meremehed, et oma piipu puhastada. Mõnede traditsioonide järgi esindab ka akvamariin aasta kümnendat kuud.

November – Kollane topaas. Tsitriin.

Citrine

Enamike kultuuride järgi on kollane topaas kõige populaarsem novembrikuu kivi. Tema intensiivne kollane värv meenutas egiptlasteel nende päikesejumalat Ra. Topaasi peetakse pühaks kiviks, sest ta oli üks kaheteistkümnest kivist, mis aitas üles ehitada Jeruusalemma linna. Nagu päikese rahustav toime, topaaeil on rahustav omadus. Topaas on truuduse sümbol ja tagab igavese sõpruse. See kivi tagab truuduse, nii sõprade kui ka armunute vahel. Keskajal kasutati seda kivi, et ravida vaimesete probleemidega haigeid ja teda väärtustati, kui surma peletajat. Topaasikivil on ravivõime. Vanal ajal usuti, et kivi kandja muutub nähtamatuks ohu liginedes.
Tsitriin on jõukuse ja hiilguse sümbol, vanal ajal oli ta kaupmeeste kivi. Öeldakse, et ta on õnne tooja ja et ta muudab negatiivsed energiad positiivseks. Ta parandab samuti tähelepanuvõimet.

Detsember – Sinine tsirkoon. Tansaniit. Türkiis.

52f35af7553749bfcace4ddebdd63922

Sinine tsirkoon on traditsiooniline aasta viimase kuu kivi. Ta on väga populaarne hindu poeetide hulgas , sinist tsirkooni on hinnatud läbi aegade, kui jõukuse ligitõmbaja ja intellektuaalse arengu soodustajat. Ida-Euroopas kaitseb see kivi oma kandjat ohtude ja haiguste eest ja sümboliseerib uuestisündi ja taastumist. Tsitrooni peetakse teemandi ersatsiks, teda aetakse tihti segi tsirkooniumiga. Tsirkoon on naturaalne kivi, samal ajal, kui tsirkoonium on sünteetiline. Tsirkooni kohta usutakse, et ta ravib armuvalusid ja aitab lahkuminemise korral valu leevendada.
Hiljuti lisati detsemrbikuu kiviks Tansaniit. Tansaniit avastati alles aastatel 1960 Tansaanias. Tansaniit sai oma nime ja on kommertsialiseeritud Tiffany&Co poolt.
Türkiis on üks vanimaid kaevandusest leitud vääriskive, mis ulatub kuni 6000 aastat e.m.a. Türkiisi kasutati kui vahetusraha pärismaalaste seas nii lõuna- , kui põhja-ameerikas. Türkiis oli osa pühadest esemetest ja rikkuse ja rahu sümbol. Türkiisi peetakse kaitsekiviks, mis imeb endasse kõik negatiivse energia. Türkiisi kohta öeldakse, et ta toob head õnne, jõukust ja õnneliku elu.

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum – Laupäev 9 detsember 2023

Tänane päev toob endaga kaasa sõnumeid ja energiaid, mis keskenduvad sisemisele tarkusele ja eneseleidmisele. Ingellikud

minuaeg.com 2 jpg

TEST: Lumehelbe ennustus: Avasta, mida tulevik sul varuks on!

Iga lumehelves pakub oma unikaalset visiooni tulevaseks aastaks, tuues esile erinevad aspektid ja võimalused. NÜÜD

error: Sisu on kaitstud!