reis

Uuendatud teave liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele perioodil 12.07–18.07.2021

Uuendatud teave liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele perioodil 12.07–18.07.2021

Välisministeerium palub kõigil välismaale reisijatel põhjalikult tutvuda transiit- ja sihtriigi piiriületuse nõuetega ning hinnata oma reisi vajalikkust. Arvestada tuleb, et riigid võivad uute tüvede leviku piiramiseks lühikese etteteatamisega kehtestada haiguse levikut takistavaid meetmeid (sh otselendude katkestamine, piiriületustingimuste muutmine jms).
Enne Eestisse saabumist tuleb täita piiriületaja ankeet.



Ankeeti saab täita kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist. Nii toimides läheb piiriületus ladusamalt ja ei pea ootama järjekorras, et täita ankeeti paberil. Piirivalve või lennufirma võib paluda piiriületajal esitada meilile saadetud piiriületuse kinnitus kas elektrooniliselt või paberil.
Ankeeti ei pea täitma piiriületajad, kes on COVID-19 haiguse läbipõdenud, selle haiguse vastu vaktsineeritud ja teised inimesed, kellele Vabariigi Valitsuse korralduse nr 282 kohaselt liikumispiirangud ei kohaldu, kui nad läbipõdemist või vaktsineerimist tõendavad. Esitamisvalmis peavad olema läbipõdemist või vaktsineerimist tõendavad dokumendid, kuna neid võidakse piiril kontrollida.
Saabumine Euroopa Liidust, Euroopa majanduspiirkonnast, Schengeni alalt või Ühendkuningriigist

Eestisse saabumisel rakendub 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul.

Perioodil 12.07–18.07 rakendub liikumisvabaduse piirang järgmistest riikidest saabujatele: Andorra, Hispaania, Küpros, Portugal ja Ühendkuningriik.

Liikumisvabaduse piirang ei rakendu neile, kes saabuvad riikidest, mille nakatumisnäitaja on alla 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul: Austria, Belgia, Bulgaaria, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Monaco, Norra, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, San Marino, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Šveits, Taani, Tšehhi, Ungari.

Saabumine väljastpoolt Euroopa Liitu, Euroopa majanduspiirkonda, Schengeni ala või Ühendkuningriiki

Alates 21. juunist on võimalik Eestisse reisida vaktsineeritud inimestel ka kõikidest kolmandatest riikidest. Tuleb kontrollida, kas inimene vajab viisat. Vaktsineeritutele ei rakendu ka liikumisvabaduse piirang.



Vastavalt Euroopa Liidu Nõukogu Euroopa Liitu mittehädavajaliku reisimise ajutise piiramise ja piirangu võimaliku kaotamise kohta käiva soovituse lisas 1 olevale kolmandate riikide ja erihalduspiirkondade nimekirjale on Eestisse võimalik reisida kõikidel põhjustel (sh vaktsineerimata inimestel) Albaaniast, Armeeniast, Austraaliast, Aserbaidžaanist, Ameerika Ühendriikidest, Bosnia ja Hertsegoviinast, Bruneist, Hongkongist, Iisraelist, Jaapanist, Jordaaniast, Liibanonist, Lõuna-Koreast, Macaust, Moldovast, Montenegrost, Kanadast, Katarist, Kosovost, Põhja-Makedooniast, Rwandast, Saudi Araabiast, Serbiast, Singapurist, Taist, Taiwanist ja Uus-Meremaalt.

10-päevane liikumisvabaduse piirang kehtib riikide puhul, mille nakatumisnäitaja on üle 75 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Perioodil 12.07–18.07 rakendub eneseisolatsiooni kohustus saabudes Rwandast ja Taist.

Valitsuse otsuse järgi on alates 12. juulist muutunud Eestisse sisenemise kord nendest kolmandatest riikidest saabujatele, mis ei ole toodud Euroopa Liidu Nõukogu lisa 1 nimekirjas (nn rohelises nimekirjas), ning kust Eestisse sisenemine on lubatud Eestisse tööle, õppima, pere juurde tulemiseks või eriloa alusel. Kõigil rohelise nimekirja väliste kolmandate riikide kodanikel on Eestisse võimalik siseneda vaid juhul, kui neil on 72 tundi enne Eestisse sisenemist tehtud koroonaviiruse PCR test või 48 tundi varem antigeeni kiirtest ning esitada negatiivse tulemuse kohta tõend. See nõue ei kehti juhul, kui isik on läbinud täieliku vaktsineerimiskuuri ja esitab vastava tõendi.

Saabudes riikidest, mis ei ole toodud Euroopa Liidu Nõukogu lisa 1 nimekirjas kehtib 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kellel on lubatud Eestisse siseneda. Liikumisvabaduse piirangut on võimalik lühendada kahe testiga. Juhul, kui nende riikide kodanik, kellel on seaduslik alus Eestis viibimiseks, ületab riigipiiri korduvalt, peab ta tegema mõlemad testid Eestis.

Korralduse kohaselt ei nõuta testi tegemist Eesti kodanikelt, alalistelt elanikelt ega Euroopa Liidu kodanikelt. Kehtima jäävad ka teised erandid, mille kohaselt ei pea testi tegema näiteks diplomaadid ega rahvusvaheliste kaubavedude autojuhid.

Liikumisvabaduse piirangu aja lühendamiseks kehtib järgnev kord (saabudes nii Euroopast kui ka väljastpoolt):

(1) inimesed, kes soovivad pärast Eestisse saabumist 10-päevast liikumisvabaduse piirangut lühendada, võivad teha koroonaviiruse PCR testi juba välisriigis, kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Eestis olles on siis võimalik mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi teha teine test. Inimene vabaneb 10-päevasest isolatsioonikohustusest enne tähtaega, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed;
(2) inimesed, kes ei ole teinud testi kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni võib lõpetada enne tähtaega juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.



Info testi tõendi nõuete kohta leiad SIIT. Teisele testile registreerimiseks saavad piirületajad pöörduda avaliku testimise kõnekeskusesse (678 0000).
Testimise üksikasjadega saab tutvuda lehel https://koroonatestimine.ee/patsiendile/reisilt-naasmine/.
Pärast esimest negatiivset testi on lubatud näiteks:
• täita edasilükkamatuid ja vältimatuid töökohustusi;
• osaleda vältimatul perekondlikul sündmusel;
• naasta riiki, kust Eestisse siseneti, juhul kui reisimise põhjuseks on vältimatu töötamine, õppimine või perekondlik sündmus.
Loe liikumisvabaduse piirangu tingimuste kohta terviseameti lehelt.
10-päevase liikumisvabaduse piirangu ja COVID-19 testimise nõudeid ei kohaldata järgmistele inimestele (saabudes nii Euroopast kui ka väljastpoolt):
(1) kes on läbi põdenud COVID-19 haiguse ja arst on ta terveks tunnistanud kuni kuus kuud enne saabumist;
(2) kes on läbinud COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimiskuuri ja selle lõpetamise päevast on möödunud kuni üks aasta.
(3) kes on välisriigi või Eesti Vabariigi diplomaatilise esinduse või konsulaarasutuse töötaja või tema perekonnaliige või kellel on Eesti Vabariigi diplomaatiline pass;
(4) kes saabub rahvusvahelise sõjalise koostöö raames;
(5) kes saabub välisdelegatsiooni liikmena riigi või kohaliku omavalitsuse üksuse ametiasutuste kutsel tööülesannete täitmiseks;
(6) kes on vahetult seotud kauba ja tooraine transpordiga, sealhulgas kauba või tooraine laadimisega, ja saabub Eestisse tööülesandeid täitma;
(7) kes tuleb osutama tervishoiuteenuseid või muid hädaolukorra lahendamiseks vajalikke teenuseid;
(8) kes on vahetult seotud rahvusvahelise kauba- ja reisijateveoga, sealhulgas rahvusvahelist transpordivahendit teenindav meeskonna- või laevapereliige ja transpordivahendil remondi-, garantii- või hooldustöid tegev inimene, ja saabub Eestisse tööülesandeid täitma;
(9) kes saabub vahetult reisijaveo teenust osutama ja kes teenindab reisigruppe;
(10) kelle saabumise eesmärk on tagada elutähtsa teenuse toimimine;
(11) kes läbib Eesti Vabariigi territooriumi viivitamata (transiit).
10-päevase liikumisvabaduse piirangut ei kohaldata haigustunnusteta inimestele, kes ületavad Eesti ja Läti vahelist riigipiiri vähemalt kaks korda nädalas vältimatuks piiriüleseks töötamiseks või õppimiseks siis, kui nad on teinud viimase seitsme päeva jooksul vähemalt ühe COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse testi ning selle testi tulemus on olnud negatiivne või kui nad on viimase kuue kuu jooksul COVID-19 viiruse läbi põdenud ja arst on tunnistanud nad nakkusohutuks või kui nad on läbinud vaktsineerimiskuuri. Piiril peab tõendama nii töötamist (nt tööandja kirjaga) kui ka testi negatiivset tulemust või vaktsineerimist/läbipõdemist.

Teave riikide ja liikumispiirangute kohta vaadatakse üle kord nädalas ja avaldatakse välisministeeriumi lehel.

Välismaale reisides:

• enne reisi planeerimist vaata sihtriigi nakatunute suhtarvu välisministeeriumi kodulehelt;
• reisipiirangute kohta sihtriigis saad teavet lehelt Reisi Targalt, Euroopa Liidu ReOpen portaalist, Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse lehelt ja detailselt sihtriigi välisesindusest;
• registreeri oma reis välisministeeriumi lehel Reisi Targalt, et saaksime Sind võimalikest kriisidest teavitada;
• järgi terviseameti soovitusi turvaliseks lennureisiks, haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga;
• sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a COVID-19 põhjustatud reisitõrgete korral);
• piiriületusel tuleb täita deklaratsioon, mida saab teha ka elektrooniliselt. Deklaratsiooni saab täita kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist lehel: iseteenindus.terviseamet.ee. Palun hoia alles pärast ankeedi täitmist meiliga saabunud kinnituskiri! Endiselt saab deklaratsioone täita ka paberil, mille leiad siit (DOCX);
• asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega;
• reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, viiruskahtluse korral võta ühendust oma perearstiga.

Vaata ka:

354227921 696052005865331 1256492580140078715 n

21.05 Usalda oma sisetunnet ja vali üks kaart. Ava, loe mis sõnum Sulle haljakaartidelt on.

VASTUSED 1. REISIMINE. Leia viise ja võimalusi reisimiseks – see tuleb Sulle kasuks. Reisimine võimaldab

tarokaart minuaeg.com 3

21.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane teisipäev 21.05.24 sulle toob. Tarokaardid on