Erakorralised uudised
13

Uued põhikooli lihtsustatud riikliku õppekava digiõpikud on kasutamiseks valmis

Tänaseks on valmis 17 terviklikku, kogu õppeaasta õppevara vajadust katvat lihtsustatud õppetaseme digiõpikut erinevates ainetes erinevatele klassidele.

 

„See on olnud mahukas töö, kuhu on suure panuse andnud kogenud eripedagoogid ja aineõpetajad aga ka kunstnikud, animaatorid, helindajad, digitoimetajad ja kujundajad ja paljud teised,“ sõnas üldhariduse valdkonna peaekspert Kristiina Paist.

Alates septembrist on kasutajatele kätte saadavad kõige viimasena valmis saanud digiõpikud: 1. ja 2. klassi loodusõpetuses, 3. ja 9. klassi matemaatikas (avaldati 2023 alguses) ning 7. klassi inimeseõpetuses. Varem on valminud 1., 2., 3., 4., 5., 8. ja 9. klassi inimeseõpetuse, 5., 8. ja 9. klassi loodusõpetuse ning 2. ja 4. kl matemaatika digiõpikud. Mitmed digiõpikud on mitme osalised. Kõikide digiõpikute juurde on loodud õpetaja metoodiline juhendmaterjal.

Arvestades õpilase individuaalseid vajadusi, võivad valminud digiõpikud sobida ka tavaprogrammi järgi õppivate õpilaste õppe diferentseerimisel ning õpilünkade tasandamisel. LÕK digiõpikud on koostatud lähtudes etapiviisilise õpetamise printsiibist. Digiõpikud täidavad nii õpiku kui ka töövihiku funktsiooni ning sisaldavad käsitletavate teemade tutvustamiseks ja vajalike oskuste omandamiseks rohkelt harjutusmaterjali nii frontaalseks kui ka iseseisvaks tööks.

LÕK digiõpikud leiab e-koolikotist ning need on loodud Opiqu platvormile. Digiõpikutele erinevates rollides (õpetaja, õpilane, kooli administraator) juurde pääsemiseks on koolil vajalik luua konto Opiqu keskkonnas. Nii saab kasutada kõiki platvormi funktsionaalsusi, sh ülesannete kogumikke. Probleemide korral võib julgesti Opiqu kasutajatoega ühendust võtta. LÕK digiõpikud on kõigile tasuta ja kätte saadavad siin. avaneb uues vahekaardis

Lisaks lihtsustatud õppe taseme digiõpikutele valmisid ka kaks mahukat digiõppematerjali „Loomariik I avaneb uues vahekaardis“ ja „Loomariik II avaneb uues vahekaardis“ toimetulekuõppe (TÕK) taseme õpilastele. Mõlemad materjalid on kättesaadavad e-koolikotist.

Põhikooli lihtsustatud riikliku õppekava digiõpikuid on loodud alates 2017. aastast ning nende loomist ja levitamist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Suur tänu kõigile, kes on oma aega ja energiat lihtsustatud- ja toimetulekuõppe materjalide valmimisele pühendanud.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada