Uudised

USKUMATU: Moskva lubas avada humanitaarkoridorid tsiviilisikute evakueerimiseks mitmest Ukraina linnast, kuid ainult Venemaale või Valgevenesse

Prantsuse president Emmanuel Macron süüdistas esmaspäeval Vene liidrit Vladimir Putinit silmakirjalikkuses ja künismis, kuna Moskva lubas avada humanitaarkoridorid tsiviilisikute evakueerimiseks mitmest Ukraina linnast, kuid ainult Venemaale või Valgevenesse, vahendab BNS.

“See ei ole tõsine, see on moraalne ja poliitiline künism, mida pean talumatuks,” ütles Macron usutluses telekanalile LCI.
Prantsuse president nimetas lubadust kaitsta tsiviilisikuid, et need saaksid Venemaa poole põgeneda, “silmakirjalikuks”.

Põgenikud, kes püüdsid pääseda sisse piiratud Mariupoli linnast Ukrainas niinimetatud humanitaarkoridori kaudu, ei pääsenud edasi, kuna maantee, kuhu nad suunati, on mineeritud, teatas Rahvusvaheline Punase Risti Komitee (ICRC) esmaspäeval.

ICRC operatsioonide direktor Dominik Stillhart kutsus mõlema poole relvajõude jõudma viivitamatule kokkuleppele täpsete marsruutide ja kellaaegade osas linnast põgenemiseks, vahendab BNS.

“Seni oleme paraku näinud vaid põhimõttelisi kokkuleppeid, kuid need on täpsuse puudumise tõttu kohe läbi kukkunud,” ütles Stillhart BBC raadiole. “Puuduvad kokkulepped kellaaegade, maanteede ja selle osas, kas inimesed pääsevad välja või kaubad pääsevad sisse.”

“Meil on Mariupolis meeskond. Nad olid eile (pühapäeval) valmis, kuigi ei olnud päris selge, milline on kokkulepe. Niipea kui nad jõudsid esimesse kontrollpunkti, said nad selgeks, et tee, kuhu nad suunati, oli tegelikult mineeritud,” lisas Stillhart.

Jaga
Back to top button