Wednesday , 22 September 2021
mikk

USKUMATU: Kohus mõistis Lihula tulistaja Mikk Tarraste 20 aastaks vangi, ta tulistas surnuks 2 inimest ja vigastas raskelt 2 last

USKUMATU: Kohus mõistis Lihula tulistaja Mikk Tarraste 20 aastaks vangi, ta tulistas surnuks 2 inimest ja vigastas raskelt 2 last

Pärnu maakohus mõistis mullu suvel Lihulas inimesi tulistanud ja neist kaks tapnud Mikk Tarraste 20 aastaks vangi.

Aprilli lõpus toimunud kohtuvaidluses taotles Lääne ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Gardi Anderson 33-aastasele Mikk Tarrastele eluaegset vanglakaristust.

Tarraste kaitsja Rünno Roosmaa taotles kohtuvaidluses oma kaitsealusele mõrvasüüdistuse eest karistuseks keskmist karistusmäära. Kaitsja palus Tarraste õigeks mõista mõrvasüüdistuse ühes punktis ehk selles, et tapmine pandi toime teise süüteo varjamise eesmärgil.
Viimases sõnas ütles Tarraste, et ta ei ole toimunut õigustanud ega kavatse seda ka nüüd teha, vaid on püüdnud selgitada toimunut.

“Suures osas olen süüdistused omaks võtnud. Küll aga jään seisukohale, et ma ei ole ühtegi kuritegu toime pannud teise varjamiseks. Mul ei ole olnud kavatsust kedagi tappa. Ma ei ole läinud kanntanu juurde, kui ta lamas maas ja teda veel kord tulistanud. Miks see sündmus juhtus, ma analüüsin seda tänaseni. Suure tõenäosusega tajusin ma ohtu oma elule ja tegutsesin. Siis tajusin veel suuremat ohtu ja käitusin intuitiivselt. Ma vastutan oma tegude ja tagajärgede eest,” ütles Tarraste.

Tarraste pöördus viimases sõnas ka kannatanute ja oma pereliikmete poole vabandusega.

Veebruaris alanud protsessil tunnistas Tarraste oma süüd ning nõustus kõikide tema vastu esitatud tsiviilhagidega. Samas ei tunnistanud ta kuritegude varjamist ning kuriteopaigalt põgenemist. Tarraste lisas, et jääb oma varem esitatud avaliku kahetsuse ja vabanduse juurde.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab Mikk Tarrastet üldohtlikul viisil toime pandud mõrvas ning laskemoona ebaseaduslikus käitlemises.

Süüdistuse järgi vedas alkoholijoobes Tarraste mullu 6. juuni õhtul relvaseadust rikkudes oma sõiduautos tulirelvi ning põhjustas Lihula lähistel asuvas tanklas liiklusõnnetuse. Seejärel põgenes ta sündmuskohalt ning eesmärgiga varjata toime pandud rikkumisi, tulistas talle järgnenud mootorratturit ja kaht sõiduautot, milles oli kokku üheksa inimest. Mootorrattur hukkus, üks autodest sai tabamuse, kuid viga seal keegi ei saanud.

Jaga

Vaata ka:

ULLE

Politsei otsib Põlvamaal kadunud 68-aastast Üllet

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Põlvas kadunuks jäänud 68-aastase Ülle asukohta. Täna kella 13 ajal …

elekter elektri hind elektrimuujad elektriturg

Elektri hinnatõusu aitab kompenseerida toimetulekutoetus

“Tänased kõrged kütuste ja elektrihinnad pole mitte kliimapoliitika tagajärg, vaid COVID-ist tuleneva tootmise madalseisu, kiire …

Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Tanel Kiik: Ma ei astu endiselt tagasi.

Tanel Kiik ütles tänases saates, et ta ei plaani tagasi astuda. «Kõige hullem, mis me …

eur500

Eesti inimestel on pea miljardi eest võlgu kohtutäiturite käes

Finantsinspektsiooni (FI) andmetel küündivad kohtutäituritele antud võlad möödunud aasta seisuga pea miljardi euroni ning sellele …