Erakorralised uudised
kas usalduse taastamine on voimalik

Usalduse taastamine – on see võimalik?

Kui oled partnerile haiget teinud ja teda reetnud, siis tundub, et kaaslane ei ole mitte kunagi valmis sind uuesti usaldama. Kuidas aga läbida see pikk ja okkaline tee ning taastada uuesti usaldus? Toome sinuni olulised märksõnad, mis on kindlasti vajalikud usalduse taastamiseks.

Usalduse võitmiseks kulub aastaid, usalduse lõhkumiseks kulub mõni sekund ja selle taastamiseks terve igavik

Esimesel kohal on ausus

Ausus on tähtsal kohal igas suhtes, kuid eeskätt on see oluline usalduse taastamisel. Kui soovid, et kallim sind uuesti usaldaks, siis pead olema tema vastu täiesti aus. Kui oled armsamale haiget teinud, siis peab kallim teadma, et oled edaspidi tema vastu aus ja et tal on põhjust sind uuesti usaldama hakata. Kui lubad kallimale, et ta võib sind uuesti usaldada, kuid teed kallimale korduvalt edaspidi samuti haiget, siis on usalduse taastamine võimatu… Räägi partnerile alati tõtt ja ole usaldusväärne, et kallim saaks sind uuesti usaldada.

Väljenda partnerile oma armastust

Näita välja, et armastad kallimat – nii sõnade kui ka tegudega. Tee armsamale komplimente, valmista talle romantiline õhtusöök, vii kallim nädalavahetusel spaasse, kirjuta talle pisike armastuskiri, kingi talle midagi toredat, vii ta teatrisse ja palju muud. Väljenda oma armastust iga päev, sest see näitab välja, et oled pühendunud ja soovid võita partneri usaldust.

Käitu vastavalt oma lubadustele

Kui oled kallimale midagi lubanud, siis ära murra oma lubadust, vaid vii see alati täide. Ära tühista ühist õhtusööki restoranis ning ära mine nädalavahetusel sõpradega välja, kui oled lubanud minna armsamaga samal nädalavahetusel suguvõsa kokkutulekule. Kui kallimal on raske sind usaldada, siis lubaduste murdmine tekitab teie vahele vaid lisapingeid, mistõttu on usalduse taastamine palju keerulisem.

Arenda oma suhtlemisoskust

Hea suhtlemisoskus ei tähenda lõputut monoloogi. Hea suhtleja oskab partnerit tähelepanelikult kuulata, küsida õigeid küsimusi, jagada häid soovitusi, avaldada ka oma arvamust ja väljendada oma mõtteid selgelt. Tervislik suhe ei seisne selles, et partnerid peavad lugema üksteise mõtteid. Nii et, ole avameelne suhtleja, räägi kallimaga kõigest ja ole hea kuulaja.

Kirja pandud vabandus

Soovitav on oma siiras vabandus kirja panna, et suudaksid partnerile oma kahetsust väljendada. Pea meeles, et lihtne “Anna andeks” siinkohal ei toimi – samuti ei tööta tühine lubadus, et sa enam nii ei tee. Sa pead kallimale tõestama, et mõistad, kui väga sa oled talle haiget teinud. Kui lubadused on paberile kirja pandud, siis sama oluline on näidata hiljem tegudega, et partneril on põhjust sind uuesti usaldama õppida ning et sa mõtlesid iga kirja pandud sõna tõsiselt.

Reeglite kehtestamine

Usalduse taastamiseks on mõnikord vaja kehtestada mõned reeglid, mis aitavad uuesti usaldama õppida. Soovitav on partneriga ühiselt arutada, millised reeglid sobivad teile mõlemale. Reeglite kehtestamine on eelkõige vajalik usalduse taastamise algusperioodil. Näiteks võite üheskoos kokku leppida, et vastad alati kallima kõnedele või oled nõus sellega, kui armsam vaatab aeg-ajalt, millega sa arvutis tegeled. Selliste reeglite kehtestamine võib olla karm, kuid see vähendab umbusaldust, mistõttu on ühel hetkel võimalik ka usalduse taastamine.

Usalduse taastamine ei toimu üleöö

Usalduse taastamiseks läheb aega, mistõttu võib kohati tunduda, et liigute kaks sammu edasi ja kolm sammu tagasi. Usalduse taastamine tähendab, et suudad partnerile tõestada, et sa oled valmis ühise tuleviku nimel pingutama. See kõik ei juhtu üleöö, mistõttu pead partnerile andma piisavalt aega.

Kui teie suhtes on usalduse taastamine vajalik, siis pööra nendele asjaoludele erilist tähelepanu. Kuigi see tee on pikk ja keeruline, siis ei ole usalduse taastamine võimatu. Anna partnerile piisavalt palju aega ja võida uuesti partneri usaldus.

Vaata ka:

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum – Reede, 8. detsember 2023

Hommik: Kui ärkad sellesse uude päeva, võta hetk, et tunda tänulikkust. Hommikune päikesetõus meenutab uusi

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum – Reede 8 detsember 2023

Hea hing, kui sa astud selle päeva valgusse, tea, et inglite armastus ja tugi ümbritseb

error: Sisu on kaitstud!