0.1 C
Tallinn
Teisipäev 28. märts 2023
Huvitavat7 üllatavat põhjust, mis panevad sind taas võid sööma.

7 üllatavat põhjust, mis panevad sind taas võid sööma.

Kui tihti kuulub sinu toidulauale või? Kui oled väga terviseteadlik inimene, siis ilmselt mitte väga tihti, kuna või ja selle rasv on kuuldavasti tervisele kahjulikud. Kuid uued teaduslikud uuringud on näidanud, et see ei pruugi nii olla – või sisaldab tegelikult palju toitaineid ning teisi erilisi aineid, mis võivad sulle su tervislikul teel kasuks tulla.

Kui tihti kuulub sinu toidulauale või? Kui oled väga terviseteadlik inimene, siis ilmselt mitte väga tihti, kuna või ja selle rasv on kuuldavasti tervisele kahjulikud. Kuid uued teaduslikud uuringud on näidanud, et see ei pruugi nii olla – või sisaldab tegelikult palju toitaineid ning teisi erilisi aineid, mis võivad sulle su tervislikul teel kasuks tulla. Siin on 7 üllatavat põhjust, mis panevad sind taas võid sööma.

Põhjus nr. 1: Konjugeeritud linoolhape

Kas oled kuulnud konjugeeritud linoolhappest? Ilmselt mitte, kuid see ei tähenda, et see sinu tervise jaoks tähtis ei ole. Konjugeeritud linoolhappel on tervisele palju kasulikke mõjusid, näiteks see parendab seedeprotsessi, sellel on vähivastased omadused ning aitab kaalus alla võtta. Kehakulturistid kasutavad konjugeeritud linoolhappe lisandeid tihti, sest need aitavad keha rasvaprotsenti vähendada ning lihaseid kasvatada. Ning kas tead? Võis on väga palju konjugeeritud linoolhappeid!

Põhjus nr. 2: Rasvhapped

Või sisaldab palju tervislikke rasvhappeid, millest kõige enam väärib mainimist butüraat. Butüraat on energiaallikaks peensoole rakkudele, muutes seedimise palju tõhusamaks. Butüraat võib kaitsta ka kogu keha seedesüsteemi, sest sellel on põletikuvastased omadused.

Põhjus nr. 3: Parem kui margariin

Ilmselt oled kuulnud, et margariin on tervislik aseaine võile, sest selles pidavat olema vähem kehale kahjulikke aineid. See on vale! Uuringud on näidanud, et vastupidiselt margariinile ei tõsta või südameveresoonkonna haiguste riski. Mõned uuringud on näidanud, et või isegi vähendab südamehaiguste riski, sest see sisaldab palju K2-vitamiini.

Põhjus nr. 4: Vitamiinid

Lisaks eelmainitud K2-vitamiinile, mis aitab ennetada südameveresoonkonna haigusi, vähki ja osteoporoosi, sisaldab või ka palju A- ja E-vitamiini. A-vitamiin toetab immuunsüsteemi, naha taastumist ja head silmade tervist, samas kui E-vitamiin on väga tõhus antioksüdant. Kuna võis on väga palju vitamiine, mida keha igapäevaselt vajab, näib, et see võib sinu üldist tervist oluliselt parandada, mitte hävitada, nagu kiputakse arvama.

Põhjus nr. 5: Väiksem ülekaalulisuse risk

Või on rasvarikas piimatoode, milles on hulgaliselt kaloreid, mistõttu seostatakse seda tihti ülekaalulisusega. Kuigi suur kogus võid ja sellega kaasnevad kalorid võivad tõepoolest kaalutõusu põhjustada, pole või iseenesest ülekaalulisusega otseselt seotud. Uuringud on näidanud, et võrreldes teiste rasvarikaste toitudega või hoopis vähendab ülekaalulisuse riski, nii et see võib hea kehakaalu hoidmisel sulle isegi abiks olla.

Põhjus nr. 6: Tervislikud küllastunud rasvad

Rasvadesse suhtutakse enamasti väga negatiivselt, kuigi kõik rasvad ei ole tervisele kahjulikud. Mõned on suisa kasulikud ning – sa arvasid õigesti – või sisaldab neist mõnda. Küllastunud rasvu ei seostata südameveresoonkonna haigustega; tegelikult need hoopis tõstavad hea kolesterooli HDL taset.

Põhjus nr. 7: Suurepärane maitse

Ära alahinda õnnelikkuse mõju sinu tervisele. Kuna või maitseb imeliselt, võid see sinu toidukorrad väga nauditavaks ning seega sinu õnnelikuks muuta, mis mõjub omakorda positiivselt sinu üldisele tervisele ning heaolule. Või sobib suurepäraselt määrdena kasutamiseks, kuid seda saab kasutada ka teiste koostisosadega koos, näiteks risotode, aurutatud juurviljade ning lugematul hulgal maitsvate magustoitude juures. Mida sa ootad – hakka juba täna võiga toitu valmistama!

Veel artikleid