Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 11 02 at 08.03.42

USA teadlased: Kuidas Fauci lollitas Ameerikat (ja tervet maailma)

USA teadlased, Harvardi ülikooli meditsiiniprofessor ja epidemioloog Martin Kulldorff ning Stanfordi ülikooli rahvatervise professor Jay Bhattacharya seavad kahtluse alla USA koroonapoliitika alusepanija dr Anthony Fauci pädevuse.

Siin on ajakirjas Newsweek avaldatud arvamuslugu:

Kui pandeemia puhkes, siis vajas Ameerika kedagi, kelle poole vaadata. Meedia ja avalikkus vaatasid riikliku allergiate ja nakkushaiguste instituudi juhi dr Anthony Fauci poole, kes on tunnustatud immunoloog ja oli üks president Donald Trumpi poolt välja valitud koroonanõunikest. Kahjuks tegi Fauci täiesti valed epidemioloogilised ja rahvatervise otsused. Reaalne elu ja teaduslikud uuringud on praeguseks seda tõestanud.

Siin on peamised asjad:

Loomulik immuunsus. Vaktsineerimist taga ajades on dr Fauci ära unustanud loomuliku immuunsuse nende puhul, kes on koroonahaiguse läbi põdenud ja keda on USA-s 45 miljonit. Teaduslikud uuringud kinnitavad, et koroona läbipõdemine annab tugevama ja pikaajalisema kaitse koroonahaiguse vastu kui vaktsiinid. Iisraeli uuring näitas, et vaktsineeritud haigestuvad 27 korda suurema tõenäosusega koroonasse kui need, kes on vaktsineerimata ja haiguse läbi põdenud.

Loomulik immuunsus haiguste vastu on teada alates Ateena katkust 430 aastat E.M.A. Sellest teavad lennukipiloodid, veokijuhid ja meremehed, meditsiiniõed teavad sellest paremini kui teised. Fauci korraldustega lastakse haiglatest lahti kogenud meedikuid, kes nakatusid koroonaga, kui hoolitsesid oma patsientide eest. Oma parema immuunsusega suudavad nad paremini hoolitseda kõige ohustatumate eakate patsientide eest ja seda väiksema ohuga teisi nakatada kui vaktsineeritud.

Vanurite kaitse. Nakatuda võivad kõik, aga suremuse osas on enam kui 1000-kordne vahe vanadel ja noortel. Pärast praeguseks enam kui 700 000 koroonasurma Ameerikas on teada, et riigi lukkupanek ei suutnud vanureid kaitsta. Kui dr Fauci käest küsiti, kuidas vanureid kaitsta, siis ütles ta, et ta ei tea, kuidas seda teha, väites, et see on võimatu. Seda võiks oodata laboriteadlaselt, aga rahvatervise juht oleks pidanud välja tooma konkreetsed ettepanekud, millest oleks abi olnud, kui dr Fauci ja teised ametnikud poleks neid eiranud.

Mida teha, et vähendada suremust koroonasse? Vaktsineerimine tuleb suunata inimestele vanuses üle 60 eluaasta, kes pole veel vaktsineeritud või koroonat põdenud, kaasa arvatud raskesti kättesaadavad inimesed maapiirkondades. Selle asemel on dr Fauci surunud vaktsiine lastele, õpilastele ja tööealisele elanikkonnale – kõik madala ohuga ühiskonnagrupid – põhjustades tohutut kahju tööturule ja kahjustades paljude haiglate tööd.

Koolide sulgemised. Koolides levib põhiliselt gripp, aga mitte COVID. Kui lapsed nakatuvad, siis oht surra COVID-i tagajärjel on olematu, väiksem kui nende niigi madal oht surra grippi. 2020. aasta kevadel hoiti Rootsis koolid ja lasteaiad lahti kõigile 1,8 miljonile lapsele vanuses 1-15, nad ei kandnud maske, neid ei testitud ja nad ei hoidnud vahet. Tulemused? Null koroonasurma laste hulgas ja COVID-i oht õpetajatele väiksem kui teistel elualadel. 2020. aasta sügisel järgisid teised Euroopa riigid Rootsi eeskuju ja tulemused olid samad. Arvestades koolide sulgemise tohutut kahju lastele, võib koolide sulgemist pidada dr Fauci karjääri suurimaks veaks.

Maskid. Meditsiiniuuringute kullastandard on juhu-uuringud ja neid on COVID-i puhul tehtud maskide kohta kaks tükki. Laste kohta pole pädevaid uuringuid, et maskidest midagi kasu oleks. Taani uuringus toodi välja, et koroonaga nakatumise osas pole vahet, kas kanda maski või mitte. Bangladeshi uuringust tuli välja, et maskid vähendasid nakatumist 0-18 protsenti. Sellest tuleb välja, et maskidel on kas null-kasu või minimaalne kasu. Dr Fauci oleks võinud kasutada paljusid teisi meetodeid, näiteks koolide parem ventileerimine ja koroona läbi põdenud meedikute värbamine.

Kontaktide jälitamine. Mõnede nakkushaiguste puhul nagu Ebala või süüfilis on kontaktide jälitamine oluline. Kergesti nakkava nakkushaiguse puhul nagu COVID, oli kontaktide jälitamine mõttetu ressursi raiskamine, mis ei peatanud nakkuse levikut.

Kaasuv kahju rahvatervisele. Rahvatervise aluspõhimõte on see, et tervis on mitmesuunaline. Ühe nakkushaiguse tõrjet ei saa samastada tervisega. Dr Fauci ei suutnud immunoloogina hinnata sulgemiste katastroofilist mõju kasvajate avastamisele ja ravile, südame-veresoonkonna haigustele, diabeedile, laste vaktsineerimisele, vaimsele tervisele ja narkootikumide kuritarvitamisele. Ameeriklased peavad selle kaasuva kahjuga elama, ja selle tagajärjel surema veel lähimate aastate jooksul.

Eravestlustes nõustub enamus teadlasi siin välja toodud punktidega. Mõned on oma arvamuse välja öelnud, aga miks teised seda ei tee? Jah, mõned on proovinud, aga ebaõnnestunud. Teised on olnud vait, kui nad on näinud, kuidas nende kolleege alandatakse ja laimatakse meedias või tsenseeritakse tehnoloogiaettevõtete poolt. Mõned on riigiametnikud, kes ei saa minna vastuollu ametlike seisukohtadega. Paljud kardavad oma kohtade ja stipendiumide pärast, sest dr Fauci istub maailma suurima nakkushaiguste uuringute raha hunniku otsas. Kui me oleks, ütleme, onkoloogid, füüsikud või botaanikud, siis me ilmselt samuti usuks dr Faucit.

Tõendusmaterjal on olemas. Valitsejad, ajakirjanikud, teadlased, ülikoolide juhid, haiglajuhid ja ärijuhid võivad jääda järgima dr Anthony Faucit või avada oma silmad. Pärast enam kui 700 000 surma ja katastroofilist sulgemiste mõju, on aeg naasta rahvatervise põhitõdede juurde.

Allikas Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!