Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 11 02 at 07.42.31

Soome ametivõimud ei tea, milline vaktsineerituse protsent peatab pandeemia – seetõttu jätkatakse koroonapassi kasutamist

Soome sotsiaal- ja terviseministeerium ei tea, milline vaktsineerituse protsent peatab koroonapandeemia, seetõttu jätkatakse koroonapassi kasutamist ka pärast 80-protsendilise vaktsineerituse saavutamist.

Algul lubati Soomes kaotada passid ja piirangud, kui saavutatakse 80-protsendiline vaktsineeritus üle 12-aastaste hulgas. Varem arvati, et 80-protsendiline vaktsineeritus on piisav pandeemia peatamiseks.

MTV uudiste küsimustele vastates märkis sotsiaal- ja terviseministeerium, et see vaktsineerituse protsent, mis on vajalik pandeemia peatamiseks selgub alles aastate pärast. Ministeeriumi ohutuse ja terviseosakonna juht Taneli Puumalainen ütles, et epideemia alla surumiseks vajalik vaktsineerituse protsent sõltub sellest, kui nakkava haigusega on tegemist.

Puumalainen ütles, et kui tegemist on uue haigusega nagu praegu on koroonaepideemia, siis on raske tõmmata mingit piiri ning epideemia ei kao kiiresti, vaid järk-järgult kuude või isegi aastate jooksul. See, milline vaktsineeritus oli lõpuks piisav, selgub alles tagantjärele ja pikemas perspektiivis.

Puumalainen ütles, et vaktsineerituse hinnang tehti läinud suvel, aga vahepeal on infot juurde tulnud. Suvel arvati, et vajalik on 80-90-protsendiline vaktsineeritus. Paljude riikide kogemused aga näitavad, et 80 protsenti pole olnud piisav.

Helsingi ja Uusimaa ravipiirkonna diagnostikajuht Lasse Lehtonen ütles varem MTV uudistele, et 80 protsendi piir tuli prognoosist, mille puhul püsib haiglaravi koormus mõõdukas.

Lehtoneni väitel on praeguseks teada, et vaktsiini mõju raske koroonahaiguse vastu kaob, mistõttu on vajalikud kolmandad doosid.

Küsimuse peale, kuidas mõjutavad kolmandad doosid koroonapassi kasutamist vastas Puumalainen, et see otsustatakse ära Euroopa Liidu tasemel. Praegu kehtivad Soomes koroonapassid aasta lõpuni, aga nende kasutamist on kavas pikendada.

Soome koroonapass põhineb Euroopa Liidu koroonatõendil. Kolmanda vaktsiinidoosi asi otsustatakse ära Euroopa Liidu tasemel ja seda enne järgmist suve, kuni kehtib Euroopa Liidu koroonatõend, ütles Puumalainen.

Puumalainen lisas, et koroonatõendi edasine kasutamine on Soomes tõenäoline.

Allikas Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!