Uudised

USA president Joe Biden keelustas teisipäeval Venemaalt pärit nafta, maagaasi ja kivisöe sisseveo.

Bideni sõnul USA ei osale Putini sõja subsideerimises. “Need sammud tähendavad, et Ameerika rahvas annab Putinile veel ühe võimsa löögi,” ütles Biden.

USA-s toetavad Venemaalt pärit fossiilkütuste impordi keelustamist mõlemad parteid.

Suurbritannia valitsus teatas teisipäeval, et riik loobub järk-järgult Venemaa naftast. Suurbritannia lõpetab Venemaalt pärit nafta sisseveo 2022. aasta lõpuks.

Suurbritannia sõltub Venemaalt pärit fossiilkütustest vähem kui Euroopa Liidu (EL) riigid. Venemaa tarned moodustavad kaheksa protsenti Suurbritannia naftaimpordist. 18 protsenti Suurbritannia diislikütusest pärineb Venemaalt, vahendas The Guardian.

Peaminister Boris Johnson ütles esmaspäeval, et maailm ei saa lõpetada Venemaalt pärit fossiilkütuste kasutamist, kuid saab kiirendada seda, et vähendada nende kasutamist, vahendas Reuters.

Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) juht Fatih Birol ütles teisipäeval, et agentuur võib oma varudest vabastada veel rohkem toornaftat. Birol kritiseeris ka Saudi Araabiat, kuna Riyad ei suurenda toornafta tootmist.

IEA esindab maailma suurimaid tööstusriike. USA ja teised suured tööstusriigid leppisid eelmisel nädalal kokku, et võtavad oma varudest kasutusele 60 miljonit barrelit naftat.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button