Erakorralised uudised
biden gc8487fd92 640

USA Presidendi pressikonverents katkestati poole sõna pealt, mikrofon lülitati välja

Ameerikas tuntakse huvi, kes tegelikult riiki juhib pärast seda, kui president Joe Bideni pressikonverents visiidi ajal Vietnami katkestati poole sõna pealt ja tema mikrofon lülitati lihtsalt välja.

Sellist asja peetakse USA ajaloos pretsedendituks. Küsitakse, mis toimub ja kes tegelikult riigis asju otsustab.

Joe Bideni pressikonverents katkestati eilse pühapäeva, 10. septembri õhtul ootamatult Vietnamis, kus mikrofon lülitati välja ja pandi peale džässmuusika, mis juhatas presidendi lavalt minema.

Biden vastas ajakirjanike küsimustele, kui tema jutt katkestati ning ta oli sunnitud lava taha minema, vahendab Daily Mail.

„Me rääkisime stabiilsusest, me rääkisime kolmandast maailmast, vabandust, lõunapoolkeral on juurdepääs muutustele. See ei olnud üldse vastandumine…,” ütles Biden.

Järsku oli kuulda tema pressisekretäri Karine Jean-Pierre’i häält. „Aitäh teile kõigile. Sellega pressikonverents lõpeb. Aitäh kõigile,” ütles ta pressikonverentsi lõpetades.

Kogu selle aja jätkas Biden rääkimist, mõistmata, et tema mikrofon oli juba ammu välja lülitatud.

Teise veidra keerdkäiguna hakkas seejärel valjuhääldist mängima džässmuusika, kusjuures 80-aastane mees proovis endiselt mikrofoni rääkides küsimustele vastata.

Kui president üritas veel mõnele küsimusele vastata, muutus muusika valjemaks, ajendades Bidenit oma nahkse seljaga kausta ära panema ja lava musta kardina taha kaduma.

Varem Vietnamis Hanois toimunud pressikonverentsil, mis järgnes Indias New Delhis toimunud G20 tippkohtumisele, riskis Biden oma vietnamlastest võõrustajaid ärritada tsitaatidega Robin Williamsi filmist „Tere hommikust, Vietnam” – mida ta näis pidavat lauluks.

President saabus riiki pärast kahte päeva Indias toimunud G20 tippkohtumisel ja tunnistas, et tal on raske aru saada, kas on päev või öö.

„Tere õhtust, kõik,” ütles ta pressikonverentsil.

„On juba õhtu, kas pole? See on viie päevaga ümber maailma – see on huvitav,” märkis ta.

„Üks mu töökaaslane ütles: „Kas mäletate kuulsat laulu „Good Morning Vietnam”?” Tere õhtust, Vietnam.”

Selles, mis pidi olema presidendi vastupidavuse näitamine – Biden sõidab viie päevaga ümber maakera – lõpetas ta 26-minutilise ürituse sõnadega: „Ma lähen nüüd magama.”

Presidendilt küsiti, kas ta on mures, et New Delhis toimunud G20 juhtide tippkohtumisel fossiilkütuste osas kokkulepet ei saavutatud.

Ta rääkis selle peale ajakirjanikele loo, mis tema sõnul pärineb John Wayne’i filmist ja sisaldab indiaanlasi – mitte neid, kellega ta just kohtus –, kes ei usu, kui USA sõdur ütleb, et kui nad oma reservaati tagasi lähevad, on kõik korras.

„Ja indiaanlane vaatab John Wayne’i ja osutab sõdurile ja ütleb: „Ta on valetav koeranäoga ponisõdur.” Noh, globaalse soojenemise teemal on palju valetavaid koera näoga ponisõdureid. Aga mitte enam,” ütles Biden. „Äkki saavad nad kõik aru, et see on probleem,” ütles president mikrofoni sosistades.

Biden on kasutanud „valetava koeranäoga ponisõduri” tsitaati varem üks kord 2020. aasta kampaaniaüritusel New Hampshire’is ja juunis Connecticutis toimunud üritusel, kus ta pomises ka: „Jumal hoia kuningannat, mees.”

Presidendi kohmakaid kommentaare kritiseerisid tema vastased kui täiendavaid märke, et presidendil on teise ametiaja jooksul raske toime tulla.

„Biden on oma „pressikonverentsil” Vietnamis VÄGA segaduses,” säutsus RNC Research.

„Ja demokraadid imestavad, miks Bidenil pole suuremat toetust,” lisas Trumpi endine vanemnõunik Jason Miller.

Teised kirtsutasid nina tema vildaka huumori peale, hoiatades, et tema naljatlev viide Vietnami sõjale võib häirida Hiina-vastase võitluse peamist liitlast.

Märgitakse ka seda, et „Good Morning Vietnam” polnud mitte laul, vaid film. 1987. aasta film oli üks aasta suurimaid hitte, jutustades loo lennuväelasest Adrian Cronauerist, kes saabus Saigoni, et töötada relvajõudude raadio DJ-na, kui sõda 1965. aastal intensiivistus.

Alustades iga saadet oma lööklausega „Tere hommikust, Vietnam!”, ajab Robin Williamsi kehastatud Cronauer oma ülemused vihaseks oma rock and roll muusikavaliku ja satiiriliste kommentaaridega sõja käigu kohta.

Sellega võitis Williamsi konkursil American Comedy Awards naljakaima näitleja auhinna ning filmi muusika, kus esinevad Beach Boys, James Brown ja The Searchers sai plaatinaplaadi.

Pühapäevane veider hetk saabus pressikonverentsil, mis algas enam kui tunnise hilinemisega ja mille alguses ütles president, et tema abid ütlesid talle, kellelt ta peab küsimusi vastu võtma.

„Nad andsid mulle viis inimest,” ütles Biden, pöördudes tagasi oma harjumuse juurde nii nimekirjast valida kui ka sellest vabandavalt rääkida.

„Ma lihtsalt täidan siin korraldusi,” ütles ta, kui vaatas oma nimekirja, et pöörduda mõne uue uudisteorganisatsiooni või nimega, samal ajal kui publikust reporterid karjusid ja vehkisid meeletult kätega, et küsimusi esitada.

Küsimused olid Hiina-kesksed ja Biden jättis vastamata, kui küsimused olid seotud mõne eelmise vastusega – nii et ta ei puudutanud Venemaa ja Põhja-Korea koostööd ega Ukraina rahulolematust G20 sõja kohta tehtud avaldusega, milles ei mainita nimeliselt Venemaad kui agressorit.

Ajakirjanike valik näitas ka seda, et Biden ignoreeris enamasti USA trükimeedia- ja telereportereid, kes püüdsid küsida kodumaiste teemade kohta nagu tema kõrge vanuse tõttu madalad toetusnumbrid ja tema poja Hunteri võimalik süüdistamine relvakuriteos.

Uuringud näitavad suurt muret tema vanuse pärast teiseks ametiajaks kandideerimise pärast. AP-NORC eelmisel nädalal läbi viidud uuring näitas, et 77 protsenti ameeriklastest, sealhulgas 69 protsenti demokraatidest leiab, et Biden on tagasivalimiseks liiga vana.

Valge Maja korraldas selle peale Bideni ümbermaailmareisi, mis pidi näitama, et ta on kõlbulik. Biden ise naljatles, et selline reis „pole probleem”.

Vaata ka:

minuaeg

UUE NÄDALA, ENNUSTUSED, HOROSKOOP, TAROSKOOP

Esmaspäev 24 juuni – Pühapäev 30 juuni 2024 “Uus nädal toob kaasa põnevaid muutusi ja

53813444473 c1557e9969 w

Välisminister Tsahkna Luksemburgis: Schengeni viisanõue Gruusia diplomaatiliste- ja teenistuspasside omanikele tuleb uuesti kehtestada

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 24. juunil Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel, mis keskendus