Suur osa USA Kongressi liikmeid avaldas toetust seaduseelnõule, mis nõuab TikToki emaettevõttelt Bytedance’ilt, mille peakontor asub Hiinas, rakenduse müümist. Vastasel juhul seisab TikTok silmitsi keeluga USA-s.
Hääletusel toetas seaduseelnõu 352 saadikut, vastu oli 65. Kongressi liikmed hoiatavad, et TikTok kujutab endast ohtu USA riiklikule julgeolekule, viidates potentsiaalile jagada kasutajaandmeid Hiinaga ja levitada läbi platvormi Hiina valitsuse propagandat, nagu märgib Bloomberg.
President Joe Biden, kuuludes demokraatide hulka, on lubanud eelnõule alla kirjutada, tuues esile selle saabumisel oma lauale. Ironilisel kombel on tema valimiskampaania hakanud hiljuti TikToki kasutama, viidates selle populaarsusele noorte hulgas.
Eelnõu leidis toetust mõlema partei liidrite seas Kongressis, kuid selle vastuvõtmine Senatis on veel lahtine.
Demokraatide liider Kongressis, Hakeem Jeffries, väljendas toetust eelnõule, rõhutades selle olulisust riikliku julgeoleku kaitsel ja muresid seoses Hiina Kommunistliku Partei mõjuga laialdaselt kasutataval sotsiaalmeediaplatvormil.
Vastuseisu eelnõule on näidanud mõned demokraatide vasakpoolsed tiiva liikmed, sealhulgas Alexandria Ocasio-Cortez, kes kritiseeris selle kiiret menetlemist.
Eelnõu vastu on ka Bideni peamine vastane presidendivalimistel, vabariiklane Donald Trump, kes hoiatas, et TikToki keelamine annaks Facebookile liiga palju võimu.
FBI direktor Christopher Wray väljendas muret TikToki potentsiaalsete julgeolekuriskide pärast vastates küsimustele Senatis.
Kongress kiitis eelnõu heaks vaid kaheksa päeva pärast selle esitamist, nõudes, et Apple’i App Store, Alphabeti Google Play ja teised rakenduste poed eemaldaksid TikToki allalaadimise võimaluse, kui Bytedance ei müü rakendust USA ettevõttele 180 päeva jooksul.
TikToki juhtkond eitab sidemeid Hiina valitsusega, kuigi USA kasutajaid on kutsutud üles vastu seisma eelnõule. Siiski paljud saadikud teatasid, et just TikToki surve tugevdas nende otsust eelnõu toetada.
Senati luurekomitee juhid, demokraat Mark Warren ja vabariiklane Marco Rubio, tervitasid eelnõu heakskiitmist Kongressis, väljendades lootust selle edukale vastuvõtmisele Senatis.