Expand To Show Full Article
Ümbrikupalk on Tartumaal endiselt probleem | MinuAeg
Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

Ümbrikupalk on Tartumaal endiselt probleem

Aasta esimeses kvartalis tuvastasid Maksu-ja Tolliameti (MTA) töötajad Valga-, Viljandi ja Tartumaal erinevaid puudusi maksuasjades ligi viiendikul kontrollitud ehitusettevõtetest. Kokku viidi kontrolle läbi kolmeteistkümnel ehitusobjektil, nende seas oli nii riigihangete kui ka erarahastusel toimuvaid ehitusi.

MTA maksuauditi piirkondliku üksuse juhi Elen Maimre sõnul on MTA fookuses eelkõige just ehituse riigihanked, sest on oluline, et avalik sektor ei kasutaks töid tellides ebaausate ettevõtjate teenuseid. «Tänu heale koostööle politsei ja tööinspektsiooniga jõuavad meile aga andmed ka muudel objektidel registreerimata töötajate kohta,»lisas ta.

Maimre sõnul kontrolliti objektidel kokku 85 ettevõtte tegevust. «Neist 12 osas oli põhjust kahtlustada ümbrikupalga maksmist, kuna töötajate palgatase oli oluliselt madalam kui sama ametikoha keskmine Eestis,» sõnas ta. «Meie eesmärk on, et need ettevõtted vaataksid oma maksudeklaratsioonid üle ning teeksid need korda. Täpsed asjaolud ja maksukohustuse suuruse selgitame välja menetluse käigus.»

loe edasi siit

tartu.postimees.ee

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …