Erakorralised uudised
pen 2912932 1920

Ümbrikupalk on Tartumaal endiselt probleem

Aasta esimeses kvartalis tuvastasid Maksu-ja Tolliameti (MTA) töötajad Valga-, Viljandi ja Tartumaal erinevaid puudusi maksuasjades ligi viiendikul kontrollitud ehitusettevõtetest. Kokku viidi kontrolle läbi kolmeteistkümnel ehitusobjektil, nende seas oli nii riigihangete kui ka erarahastusel toimuvaid ehitusi.

MTA maksuauditi piirkondliku üksuse juhi Elen Maimre sõnul on MTA fookuses eelkõige just ehituse riigihanked, sest on oluline, et avalik sektor ei kasutaks töid tellides ebaausate ettevõtjate teenuseid. «Tänu heale koostööle politsei ja tööinspektsiooniga jõuavad meile aga andmed ka muudel objektidel registreerimata töötajate kohta,»lisas ta.

Maimre sõnul kontrolliti objektidel kokku 85 ettevõtte tegevust. «Neist 12 osas oli põhjust kahtlustada ümbrikupalga maksmist, kuna töötajate palgatase oli oluliselt madalam kui sama ametikoha keskmine Eestis,» sõnas ta. «Meie eesmärk on, et need ettevõtted vaataksid oma maksudeklaratsioonid üle ning teeksid need korda. Täpsed asjaolud ja maksukohustuse suuruse selgitame välja menetluse käigus.»

loe edasi siit

tartu.postimees.ee

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada