Erakorralised uudised
photo 1503097325940 ae094fdb97ba

Üllatav, mis juhtub, kui paned küüslauku taimedele-lilledele

Küüslauk on sama perekonna taim nagu sibulad, porrulauk ja šalottsibulad. Küüslaugu kasutamine taimedel võib tuua suuri kasusid.

Küüslauk ja taim Küüslauku kasvatatakse suurtel aladel üle maailma ja seda kasutatakse laialdaselt toiduvalmistamisel, kuid teid üllatab, mida see taimedega teeb. Päritolu kohta öeldakse, et see jõudis Lähis-Idasse umbes neli tuhat aastat tagasi Kesk-Aasiast. Selle kasutamist Indias ja Egiptuses on dokumenteeritud kolmandal aastatuhandel eKr. Küüslauk ja toitumine Küüslauk sisaldab olulisi koguseid teatud mikrotoitaineid nagu mangaan, vitamiin B6, C-vitamiin ja seleen ning on madala kalorsusega. See on rikas polüfenoolide ja muude antioksüdantsete ainete poolest, mis suurenevad veelgi mustas küüslaugus (saadakse valge küüslaugu muundamisel püsival temperatuuril ja niiskuses)

Küüslaugul on palju kasulikke omadusi, mida saame oma aianduses või aias ära kasutada. Lisaks sellele, et see on meie köögis hädavajalik toiduaine, on seda lihtne istutada ja kasvatada. See on ravimtaim, mida me saame ise kasvatada.

Need küüslaugu omadused võimaldavad meil seda meie aias mitmel viisil kasutada. Kaitseb puid kahjurite sissetungi eest.

Küüslauk aitab tõrjuda parasiite nagu lehetäid või ämbliklestad meie puuviljapuudelt ja taimedelt, ennetades seenhaiguste rünnakuid. Lihtsalt istuta küüslauk puuviljapuude ümber.

Küüslauk taimedes Lisaks saame küüslauku kombineerida teiste kultuuridega ja seeläbi ennetada parasiitide teket aias.

Küüslaugu kasvatamine aias on teistele taimedele väga kasulik, eriti kui soovite kasvatada tomateid, kuna see on looduslik bakteritsiid ja fungitsiid. Taim toimib parasiitide tõrjevahendina, mis tavaliselt neid ründavad. See tõrjub nematoode. Seda kasutatakse ka porgandi- ja maasikakultuurides. Porgandite vahele istutatuna aitab see meil tõrjuda porgandikärbest.

Küüslaugu infusioon lehetäide vastu Suurepärane kodune vahend lehetäide tõrjumiseks, küüslaugu infusioon paneb nad meie taimedelt kaduma, ilma et oleks vaja kasutada toksilisi ja saastavaid kemikaale.

Küüslauguga ravimeid tuleks kasutada koidikul või videvikus, kuna ühend laguneb temperatuuri ja päikesevalguse mõjul, teeme seda umbes 5 päeva jooksul.

Küüslauk taimedel fungitsiidina. Meie insektitsiidi valmistamiseks blenderda üks küüslaugupea koos mõne küüslauguküünega koos kahe klaasi veega, et saada väga homogeenne segu.

Jäta segu päevaks seisma ja seejärel sega 3 liitri veega. Segu võib pihustada otetse taimede lehtedele.

Küüslaugusibulad taimedel kui insektitsiid Küüslauk on võimsa insektitsiidi APICHI koostisosa, mida kasutatakse pehmekehaliste putukate, nagu lestad, valgekärbsed, lehetäid või röövikud, tõrjumiseks.

Hakitud küüslauk vees Koduse insektitsiidi loomiseks on vaja kasutada ühte küüslaugupead, koorida ja puhastada küüslauguküüned, hakida need peeneks ja purustada korralikult uhmris. See segu tuleb asetada potti koos 1 liitri veega ja lasta 24 tundi liguneda.

Pärast seda keeda lahust 5 minutit, lase jahtuda ja kurna läbi koduse sõela. Lõpuks vala saadud vedelik pihustisse ja kasuta seda nagu tavalist.

Vaata ka:

ILM

ILM: Pühapäev 16.06 – Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sooja kuni +24°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Saartel sajab kohati hoovihma. Paiguti võib tekkida udu. Puhub

horoskoop minuaeg.com

Tähemärgid, kes on sunnitud tõele vastu astuma (heas või halvas) pühapäeval 16.24 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Jäärad võivad täna seista silmitsi reaalsusega, mis puudutab nende