Erakorralised uudised
euros money

Üliõpilaste vajaduspõhise õppetoetuse määrad kahekordistuvad sügisest

Alates 2023/2024. õppeaastast suurenevad üliõpilaste vajaduspõhise õppetoetuse määrad kaks korda, uued toetusmäärad on 150 eurot, 270 eurot ja 440 eurot kuus.

 

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas märkis, et kaks korda suurem õppetoetus võimaldab üliõpilastel pühenduda rohkem õppimisele ja selle võrra vähem töötamisele. „Vajaduspõhise õppetoetuse senised määrad 75, 135 ja 220 eurot on püsinud muutumatuna 2014. aastast saati ja ajale tugevalt jalgu jäänud,“ ütles Kallas. „Kaks korda suuremad toetussummad jõuavad üliõpilasteni juba tänavu septembrist. Pikemas vaates plaanime analüüsida õppetoetuste, -stipendiumide ja õppelaenu süsteemi laiemalt.“

Vajaduspõhise õppetoetuse määrad sätestatakse riigieelarve seadusega. Määrade kahekordistamine ning vastava eelarve kasvatamine alates 2024. aastast lepiti kokku valitsuse koalitsioonileppes. Määrade tõstmiseks 2023. aasta sügissemestril ei ole vaja riigieelarvest lisavahendeid, kuna taotlejate arv on iga aastaga vähenenud.

2023. aasta kevadsemestril maksti vajaduspõhist õppetoetust 5075 üliõpilasele, st seda sai ligikaudu 13% üliõpilastest. Vajaduspõhise õppetoetuse saamine ja selle suurus sõltub üliõpilase keskmisest kuusissetulekust pereliikme kohta.

Lähem info õppetoetuste kohta: https://hm.ee/oppetoetused

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 28 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 20. aprill) Tunned end väsinuna ja vajad puhkust. Võib tekkida romantiline

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

error: Sisu on kaitstud!