4.2 C
Tallinn
Esmaspäev 30. jaanuar 2023
TervisÜlemiste hingamisteede nakkuste tipphooaeg on läbi

Ülemiste hingamisteede nakkuste tipphooaeg on läbi

Gripiblogi, 15. nädal (6.-12.04): ülemiste hingamisteede nakkuste tipphooaeg on läbi

Ajavahemikul 6.-12. aprillini pöördus Eestis arstide poole ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 3358 inimest, haigestunutest viiendik olid lapsed.
„Üldjoontes võib öelda, et järsk, 46 protsendipunktiline, langus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumises on märk gripihooaja taandumisest,“ ütles Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Olga Sadikova. „Oleme jõudmas tavapärasele hooajavälisele tasemele.“
Ka grippi haigestumus on viimastel nädalatel olnud jätkuvalt langustrendis. „Kuigi üksikud gripiviirusega seotud haigusjuhte veel siin-seal Eestis tuleb ette, võib üldist grippi haigestumuse intensiivsust hinnata madalaks,“ ütles Olga Sadikova. Võrreldes eelmise nädalaga tuli grippi haigestumist ette koguni 89 protsendipunkti võrra vähem, kusjuures laboratoorselt ühtegi gripijuhtu ei kinnitatud.
Gripilaadsed nakkused taanduvad visalt
Kuigi sentinel-seire ehk gripi ja gripilaadsete nakkuste sihtuuringu andmete põhjal on grippi haigestumuse intensiivsus madal, ei ole gripitaoliste nakkustesse haigestumine veel jõudnud foonnäitaja tasemele. Terviseameti peaspetsialisti Olga Sadikova sõnul ei ole kahjuks võimalik määrata, milline konkreetne patogeen tingib haigestumuse püsimise, kuna laboratoorseid uuringuid on viimastel nädalatel tehtud tavalisest palju vähem. Eeskätt tuleneb see asjaolust, et koroonaepideemia tõttu pöörduvad inimesed arstile pigem telefoni või e-maili teel. Seetõttu ei pruugi laboristatistika peegeldada tegelikku haigestumiste hulka.

Tervise- ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on alates hooaja algusest gripi tõttu haiglaravi vajanud 573 patsienti.

Veel artikleid