Uudised

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kutsus korraldama kogu maailmas meeleavaldusi Venemaa vastu.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kutsus kolmapäeval kogu maailma kodanikke üles tulema tänavatele, et protesteerida Venemaa sissetungi vastu Ukrainasse, vahendab BNS.
“Tulge Ukraina sümbolitega, et toetada Ukrainat, toetada vabadust, toetada elu,” ütles Zelenskõi ingliskeelses videopöördumises.

“Tulge oma väljakutele, oma tänavatele, tehke end nähtavaks ja kuuldavaks,” sõnas Ukraina president.
Venemaa sissetungi algusest Ukrainasse möödub kuu. Esimese nelja nädalaga on hukkunud sadu tsiviilisikuid ja üle kolme miljoni ukrainlase on kodumaalt põgenenud.

Venemaa sissetungi ühekuulise aastapäeva eel peetud kirglikus pöördumises kutsus Zelenskõi inimesi üle maailma Venemaa verisele sõjale vastu seisma.
“Maailm peab sõja peatama,” toonitas Zelenskõi.

“Vene armee ei tee vahet sihtmärkide vahel. Nad hävitavad elurajoone, haiglaid, koole, ülikoole. Nad ei arvesta sõjakuritegude kontseptsioonidega,” kordas president.
Kui seni on Kiiev saanud ja palunud peamiselt kaitserelvi nagu tanki- ja õhutõrjerelvad, siis nüüd paluvad Ukraina võimud Läänelt vaikselt juba ka ründerelvastust Venemaa agressiooni tagasilöömiseks rindejoontelt ning püüavad samm-sammu haaval võita tagasi oma territooriumi okupantide käest.

Peaminister Boris Johnson ütles kolmapäeva hilisõhtul, et Suurbritannia saadab Ukraina sõjaväele 6000 raketti, mille seas tankitõrjerelvi ja 25 miljonit naela (30 miljonit eurot) rahalist abi.

“Ühendkuningriik teeb koostööd meie liitlastega, et suurendada sõjalist ja majanduslikku toetust Ukrainale,” teatas Johnson abipaketist NATO ja G7 tippkohtumistel osalemise eelõhtul.
Downing Streeti teatel täpsustatakse abi hiljem üksikasjalikumalt.
“Me ei saa ega taha kõrvalt seista, kuni Venemaa jahvatab Ukraina linnu tolmuks,” ütles Johnson Kiievi uut toetuspaketti tutvustavas avalduses.
Johnson lisas, et rahvusvaheline üldsus seisab valiku ees, kas hoida vabaduse leek Ukrainas elavana või riskida sellega, et see kustutatakse kõikjal Euroopas ja maailmas.

BNS

Jaga
Back to top button