Kolmapäev , 6 detsember 2023
Erakorralised uudised

Ukraina president Volodõmõr Zelenski: venelaste eesmärk on tappa nii palju ukrainlasi kui võimalik

Oma neljapäeva hilisõhtuses pöördumises rääkis Ukraina president Volodõmõr Zelenski olukorrast riigi nendel aladel, mis on sõjas kõvasti kannatada saanud. Kuidas neljapäeval hukkus Sjeverodonetski pommitamises 12 inimest ja kümned said vigastada, kuidas Tšernihivi oblastit on tabanud mitu surmavat rünnakut, kuidas Odessa saab pidevalt pihta, aga ka teised linnad Ukraina keskosas. Donbass on Zelenski sõnul täielikult hävitatud.

“See on tahtlik ja kuritegelik katse tappa nii palju ukrainlasi kui võimalik. Hävitada nii palju kodusid, asutusi ja ettevõtteid kui võimalik. Seda saab nimetada Ukraina rahva genotsiidiks ja selle eest võetakse okupandid vastutusele,” rääkis Zelenski.

Loe ka: KOHUTAV: 2 Vene sõdurit vägistasid Ukrainas 1-aastase lapse, kes suri.

USA ja NATO luure on hinnanud, et Venemaal puudub selge plaan Donbassi üle kontrolli saavutamiseks ning seda tehakse tükk tüki haaval, samal ajal kui ukrainlased osutavad visa vastupanu.

Zelenski märkis ka, et Ukraina eelarvedefitsiit ühe kuu kohta on nüüd viis miljardit dollarit. “Vabadussõjas vastupidamiseks on meil vaja kiiret ja piisavat finantstuge,” ütles president. Ta lisas, et tegu ei ole aitavate riikide jaoks üksnes kulu või kingitusega, vaid panusega nende endi turvalisusesse.

Err.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Täna on sinu jaoks hea päev, et keskenduda oma

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Kalade tähemärk on sel päeval erilise õnne all, mis kestab terve nädala. Neptuuni retrograadi lõppemine

error: Sisu on kaitstud!