Uudised

Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski nõuniku Oleksi Arestovitši hinnangul võib sõda maikuuks läbi saada, kuna Venemaal lõpevad ressursid ründamiseks

Ukraina presidendi nõunik: sõda võib maiks läbi olla

Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski nõuniku Oleksi Arestovitši hinnangul võib sõda maikuuks läbi saada, kuna Venemaal lõpevad ressursid ründamiseks, vahendas Reuters.

Arestovitš ütleb mitmes Ukraina meediakanalis avaldatud videos, et täpne sõja lõppemise aeg sõltub sellest, kui palju vahendeid on Kreml valmis sõjale kulutama.

“Ma arvan, et mitte hiljem kui mais, mai alguses meil peaks olema rahuleping. Võib-olla palju varem. Eks näis. Ma räägin hilisematest võimalikest kuupäevadest,” rääkis Arestovitš.

“Oleme praegu teelahkmel. Kas väga kiiresti, nädala või kahe jooksul sõlmitakse rahuleping koos vägede väljaviimise ja kõigega või üritatakse mõned, ütleme, süürlased teise ringi jaoks kokku kraapida. Ja kui me need ka purustame, siis leping aprilli keskpaigaks või lõpuks,” lisas ta.

Arestovitši sõnul on ka hullumeelne stsenaarium, mille järgi Venemaa saadaks sõtta uued ajateenijad, kes on saanud kuu aega väljaõpet.

Arestovitš lisas, et isegi kui rahuleping sõlmitakse, võivad väiksemad taktikalised kokkupõrked jätkuda, kuigi Ukraina nõuab kõigi Vene vägede täielikku lahkumist.

USA Euroopa vägede endise juhi, kindralleitnant Ben Hodgesi hinnangul on Vene vägede laskemoon ja ka sõdurid juba paari nädala jooksul ammendumas.
Ben Hodges ütles Fox Newsi saatele “The Faulkner Focus”, et tema hinnangul ründasid Vene väed väljaõppekeskust Javorivis osaliselt näitamaks, et nad suudavad jõuda liinideni, mis toovad Poolast Ukrainasse varustust ja abi. Samas võis tema hinnangul olla Venemaa sihtmärk ka sealne logistika ülesehitus.

Hodgesi arvates ei peaks juhtunule aga ülereageerima.

“Ma arvan, et venelased on kümne päeva kaugusel kulminatsioonipunktist, mil neil ei ole enam laskemoona ega inimressurssi oma rünnaku jätkamiseks,” ütles ta.
Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button