Tuesday , 28 September 2021
lennuk

Ühe inimese lugu – kuidas saada ära jäänud reisi ja majutuse eest tasutud summad tagasi?

HUGO.legal meeskonna poole pöördus tallinlane Ruslan ning rääkis loo, kuidas ta möödunud aasta varakevadel California reisi eest tasus ette 10 000 eurot ning jäi piirangute kehtestamise tõttu sellest summast justkui ilma – ei hotell ega ka lennufirmad ei olnud nõus talle raha tagastama 7 kuud. Siis aga avastas ta interneti foorumist võimaluse, mis kogu ettemakstud raha talle tagasi tõi. Võtmesõnaks on siin protsess nimega chargeback ning seda võimalust saavad kasutada kõikide pankade kliendid üle maailma kui nad sellest võimalusest vaid teaksid.

Seoses koroonapiirangutega on ilmselt paljud puutunud kokku probleemiga – kuidas juba tasutud teenuste eest, mida kasutada ei saanud, raha tagasi saada. Ruslani kogemus näitab, et ette tasutud summasid teenuse pakkujate käest otse tagasi saada on keeruline ning juristi palkamine kohtusse minemiseks liialt kulukas. Samuti on kulukas näiteks lennuhüvitisfirmade kaudu hüvitise saamine, kuna 30% tasutud summast jääb teenustasuna vahendavale ettevõttele. Ruslani sõnul oli ka panga kaudu kaardimakse vaidlustamise ehk chargeback protseduuri alustamine omajagu ajakulukas pusimine, kuid kindlasti tasub see end ära. Sama protseduur aitab ka juhul, kui näiteks internetist tellitud kaup kohale ei jõua.
Ruslan Gogin usub, et väga suur enamus inimestest ei ole sellisest võimalusest teadlikud ja pangad pole arusaadavalt ka väga huvitatud sellele võimalusele reklaami tegema. “Chargeback võimalust saavad kasutada kõikide pankade kliendid, kellel on Mastercard või Visa pangakaart, sõltumata sellest, kas tegemist on deebet- või krediitkaardiga, kuid sellest võimalusest teavad paraku vähesed. Mina võin omast kogemusest öelda, et tegemist on väga hea võimalusega tasutud summad tagasi saada enda nö kodupanga kaudu. Siiski on ka see protsess tavainimese jaoks piisavalt keeruline ning nüansirohke, minul näiteks võttis see aega 2 nädalat.
Seejärel pöördusingi HUGO meeskonna poole – olin teadlik, et nad on ehitanud mitmeid õigusroboteid ning nägin ka chargeback protsessi puhul võimalust pangaga suhtlust roboti abil lihtsustada, et teistel sarnases olukorras olevatel inimestel oleks kiirem ja lihtsam võimalus enda rahad tagasi saada. Ja ei läinudki kaua aega, kui nad olid ehitanud valmis õigusroboti, mis inimese eest kõik vajalikud toimingud pangaga suhtlemisel ära teeb ja seda täiesti tasuta. Usun, et minu kogemusest võib kasu olla väga paljudele ning enam ei pea inimesed 7 kuud enda raha tagasi nõudma, nagu mina seda tegin,” lisas Gogin.

Tänasest tööd alustanud HUGO Chargeback õigusroboti abil saavad inimesed lihtsa vaevaga vaidlustada kaardimakse juhul, kui näiteks tellitud kaup pole nendeni jõudnud või nad pole teenust saanud kasutada ning teenusepakkuja ei ole nõus tasutud summat tagastama. Tehingu suurusel ei ole vahet – robot aitab tagasi saada nii 30 eurose kui ka 3000 eurose summa. Chargeback õigusrobot abistab inimesi tasuta.
Chargeback õigusroboti kaardimaksete vaidlustamiseks leiab siit: www.hugo.legal/oigusrobotid

Kuidas toimub kaarditehingu vaidlustamise protsess ehk chargeback?

Esmalt tuleb ühendust võtta kaupmehega või teenuse pakkujaga, kelle kaup või teenus tellijani ei jõudnud või kasutada ei saanud (näiteks koroonapiirangute tõttu). Kui kaupmehega ei õnnestu kokkuleppele jõuda, on võimalus kaarditehing vaidlustada enda panga kaudu ning just seda chargeback õigusrobot teebki.
Tasub teada, et õigusrobot vajab pangale esitamiseks tõendeid inimese püüdlustest kauplejaga lahendus leida raha tagasi saamiseks, kuid chargeback protsess aitab ka juhul, kui kauplejaga ühendust saada ei ole õnnestunud (näiteks ei vasta kirjadele).

Vaidlustada saab kuni 3 kuud tagasi toimunud tehinguid või kui teenuse osutamine (nt majutus) pidi toimuma viimase 3 kuu jooksul. Üksikute eranditena saab vaidlustada ka vanemaid tehinguid.

Jaga

Vaata ka:

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …

122948186 3355877024501460 3072444201309603023 o scaled

39 nädal: Vanglate info, toimus üks enesetapukatse.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kümme teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse varavastases, kolme …

goteborg

Rootsis toimus kortermajas plahvatus, üle kahekümne inimese viidi haiglasse, sadu evakueeriti.

Göteborgis on eluhoones toimunud plahvatuse ja sellest süttinud tulekahju tõttu haiglasse paigutatud üle 20 inimese, …

Leinaseisak

Ekspeditsiooni laevameeskond pidas Estonia katastroofis hukkunute mälestuseks leinaseisaku

SA Mare Liberumi korraldatud ekspeditsiooni laevameeskond kogunes täna hommikul kell 6 laeva välistekile ja pidas Estonia katastroofis hukkunute …