Huvitavat

TV3 uus noorte reality “Kõige parem kaaslane” – Me alustasime igal hommikul Vana Tallinna kohviga. Shotikell käis ka.

Täna õhtul kell 21.30 jõuab TV3 eetrisse uus sotsiaalne eksperiment “Kõige parem kaaslane”, mille eesmärgiks on tõsta tänapäeva nutiajastu noorte suhtlemisoskust ja koostöövõimet. Üheksa noort lukustatakse kaheks kuuks nõukogudeaegsesse majja ning lõpuks selgitatakse nende hulgast välja parim kaaslane.

Uue kodumaise noorte reality saatejuht, YouTube’s sisu loov Sidni Tomson käis külas Star FM hommikuprogrammis, et rääkida lähemalt täna TV3 ekraanil esilinastuvast saatest. Saatejuhtimises debüüti tegev Sidni on väga uhke, et tal oli võimalik sellist saadet juhtida. “Kui inimesed ütlevad mulle saatejuht, siis see on selline ego boost (tõus-toim),” tõdes Sidni.

Saatejuhi sõnul on tegemist huvitava eksperimendiga. Tegemist pole suhtesaatega, vaid suhtluse õppimise saatega. “Majas pole tegelikult ühtegi tänapäeva mugavust. Seal pole interneti, seal pole telekat, seal pole sooja vett,” tutvustas Sidni. “Uksed lähevad luku. Mingid võimalused on välja saada, aga põhimõtteliselt on nad seal kinni,” tõdes Sidni, et osalejatel polnud pea ühtegi võimalust välismaailmaga kontakti saada.

Noortel tuleb hakkama saada nõukogudeaegsete tööriistade ja kodumasinatega, näiteks kasutada vanaaegset pesumasinat. Pesemiseks on neil saunaruum limiteeritud sooja veega. Samuti kuulub noorte menüüsse ainult nõukoguaegne toit. “Minuvanused inimesed ei ole harjunud selliste asjadega,” rääkis Sidni, et osalejad on peamiselt kahekümnendate alguses ning enamik neist ei ole isegi kursis, mida nõukogude aeg endast kujutas.

“Tänapäeval on sul telefon näpus, sul on seal sotsmeedia ja inimesed ei suhtle päriselt,” rääkis Sidni, et kõige olulisem on saate juures saada noored omavahel suhtlema ja koostööd tegema. Osalejatel tuleb iga päev täita erinevaid ülesandeid, mille kauda nad õpivad üksteist paremini tundma.
Saatejuhi sõnul on ta isegi üks neist noortest, kes ei julge ega tahagi suhelda päriselus. “Minule tekitab hirmu see, et ma pean kontaktis olema,” tunnistas Sidni ja lisas, et hommikul raadiosse intervjuud tegema tulles tekkis temas ärevus. “Ma ärkasin hommikul üles ja värisesin, et inimesi peab päriselt nägema.”

Sidni usub, et tegemist on vägagi vajaliku eksperimendiga ja et saade aitas mitmelgi osalejal õppida paremini suhtlema.

Me alustasime igal hommikul Vana Tallinna kohviga. Shotikell käis ka – hommikul alustasime kella kuuest ja lõpetasime kahest öösel,“ räägib 19aastane saateosaline Karl-Gustav Kurn.

Sotisaalne eksperiment “Kõige parem kaaslane” alustab juba täna TV3-s kell 21.30!

burksikokk

Sõbralik ja  õrna sisemaailmaga Tartu neiu. Ta armastab seltskonda, kuid hoolib liiga palju teiste arvamusest. Ta on pikalt pikalt üksi elanud, vapper toimetulija, kes otsib enda kõrvale hoolivat ja suure südamega kaaslast.

Erioskused: laisklemine, kaneelirullide küpsetamine

Muret teeb: ülemõtlemine, liigne ärevus

MAX, 21

veinimõisa perepoeg 

Muretu hing, kel pole õrna aimugi, mida homme teeb. Ammugi ei tea ta, mida oma eluga peale hakata. Seni, kuni mõni hea mõte tuleb, aitab vanemaid pereettevõttes.

Erioskused: laulmine, trompetimäng

Muret teeb: pole endaga eriti rahul

Soov: uued tutvused

KARL-GUSTAV, 19

sisulooja

Soomes elav eestlane, populaarne juutuuber, kes armastab väljakutseid ja end proovile panna.

Perfektsionist, pidev kahtleja.

Erioskused: megapositiivne ellusuhtumine

Muret teeb: Pole olnud ühtki suhet ja ta ei tea, miks see nii on

Soov: seiklused

ALEX, 20

tantsija

Positiivne ja abivalmis. Lemmikuks on Netflix & chill

Erioskused: tants, suhtlemine

Muret teeb: muresid pole!
Soov: suhelda, seigelda ja tele-elu näha

VIKTOR, 25

teaduse populariseerija

Korraldab teadusteatri etendusi nii suurtele kui väikestele. Seltskonnas aktiivne motiveerija, lõbustaja ja ideede genereerija. Nõuka-ajal oleks temast saanud perfektne pioneerijuht, sest ta ei salli kui ümbritsevad inimesed laisklevad, leiavad odavaid vabandusi, on negatiivsed ja räägivad kellestki taga.

Erioskused: praktiline keemia, fotograafia

Muret teeb: kõigega rahul: “Head geenid teevad oma töö”.

Soov: uued väljakutsed

CAROLYN, 24

müstik

Positiivne, loominguline ja müstikahuvidega noor naine, kes tegeleb laulmisega. Käib šamaanirännakutel, tegeleb loitsude, taro ja astroloogiaga. Ei talu homofoobe ega rassiste. Peab oluliseks eneseväljendust välimuse kaudu.

Armastab inimestega suhelda ning ei karda riske võtta. “Ma otsin kõike!”

Erioskused: spirituaalsus, tajub inimeste energiaid. Musikaalsus.

Muret teeb: toitumishäire

Soov: end rohkem armastada. Uued tutvused ja kogemused.

HELLE-MAI, 18

kokaõpilane

Tagasihoidlik ja sõbralik introvert. Armastab loomi, lugemist ja kokkamist.

Erioskused: suudab selliseid lauseid hispaania keeles lugeda, mis ajavad keele sõlme, oskab ninasõõrmeid liigutada, keelega lille teha, kõrva liigutada, kätt tagurpidi pöörata.

“Vajadusel suudan ka inimesi suvalisel momendil ehmatada.”

Muret teeb: liigne emotsionaalsus

Soov: olla erinevates situatsioonides vähem arg, ärev ja  tagasihoidlik

KNUT, 20

IT tudeng

Ütleb enesetutvustuses, et vihkab inimesi ning “sakib kõiges”, absoluutselt kõiges. Välja arvatud arvutimängud. Tegeleb ka krüptorahaga.

Väidab, et ei saaks hakkama ilma sooja vee ja Googleta.Erioskused: Oli arvutimängus CSGO Eesti top 10 mängija

Muret teeb: tahaks sõbralikumat iseloomu

Soov: arendada suhtlemisoskust ja olla mitte nii ülbe

SANNU, 21

üliõpilane

Hakkaja rõõmupall, kelle ümber koonduvad iseenesest toredad inimesed. Kiirgab ümbritsevatele inimestele energiat, hea huumorimeele ja otsekohese ütlemisega.

Erioskused: Suudab inimestega ühise keele leida, saab kassidega

hästi läbi. Laulusõnad jäävad väga kiiresti pähe.
Muret teeb: pole oma vormiga rahul

Soov: “Sõpru ja seiklust otsin. Kui tuleb ka armastus siis see on

lisaboonus, aga pigem tahaksin tutvusringkonda laiendada.”

Sannu 2

Jaga
Back to top button