Thursday , 21 October 2021
frederic koberl ApUupyC4Pio unsplash scaled

Turismiettevõtjad soovivad, et valitsus taastaks palgatoetused

Eesti suutmatus COVID-19 vastu vaktsineerida ning selle tõttu kasvavad nakatumise numbrid hakkavad taas ohustama töökohti Eesti majanduses, hoiatasid turismiettevõtjad laupäeval tehtud pöördumises. Nad kutsuvad valitsust üles taastama juba 1. novembril puhkesektori palgatoetused.

“Tagasihoidliku vaktsineerimisedu ning viirusleviku ebaefektiivse piiramise tõttu viimastel nädalatel oleme võitluses koroonapandeemiaga jõudnud taas faasi, kus lisaks inimeste tervisele ja elule on ohus paljude inimeste töökohad,” kirjutasid Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu president Ain Käpp ja Eesti Turismifirmade Liidu president Tiit Pruuli oma ühispöördumises sotsiaalministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole.

Käpp ja Pruuli viitavad oma kirjas Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskus (ECDC) soovitusele karmistada meetmeid Eestist pärit reisijate suhtes ning nõuandele siia mitte reisida.

“Sissetuleva turismiga tegelevad Eesti ettevõtted näevad, kuidas juba mõnda aega tühistavad meie välismaised partnerid grupireise Eestisse, sest nende hinnangul on meie haigusnäitajad muude sihtkohtadega võrreldes liiga kõrged.

Loe edasi:err.ee

Jaga

Vaata ka:

mask g2ba13c611 640

Esmaspäevast muutub maskikandmise kohustus rangemaks

Valitsus tegi eile teatavaks täiendavad koroonapiirangud, mis hakkavad kehtima esmaspäevast, 25. oktoobrist Eilse valitsuse teate …

Screenshot 2021 10 21 at 11.11.05

Läti peaminister Kariņš: “Lockdown” peab käima käsikäes vaktsineerimisega

“Me kõik läheme neljaks nädalaks karmimale režiimile, kuid 15.novembril naaseme tänaste reeglite juurde, mis on …

Screenshot 2021 10 21 at 11.06.53 scaled

Katastroofi tunne: Eesti ainus õpetav haigla töötab avariirežiimis

Eile hommikul saatsid Tartu arstid avalikkusele pöördumise, kus nad tegid seda, mida nad tavaliselt ei …

covid19 triniti scaled

OLULINE: Valitsus kiitis heaks COVID-19 uute kontrollmeetmete korraldused

Valitsus kiitis heaks kaks korraldust, millega sätestatakse teisipäevased põhimõttelised otsused koroonaviiruse leviku tõkestamise kohta. Esiteks …