Turismi kõrghooaeg tõi turistid majutusettevõtetesse

Statistikaameti andmetel peatus 2023. aasta juulis majutusettevõtetes üle 481 000 turisti, mis on 1 protsendi võrra rohkem kui aasta varem samas kuus ning 43% rohkem kui käesoleva aasta juunis. Mulluse juuliga võrreldes oli majutusettevõtetes rohkem välis- ja vähem siseturiste.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Helga Laurmaa sõnul peatus juulis Eesti majutusettevõtetes 242 000 välisturisti. „Kriisieelset 2019. aasta juulikuu taset välisturistide arv veel ei saavutanud, jäädes sellest rohkem kui neljandiku võrra väiksemaks, kuid 2022. aasta juuliga võrreldes oli välisturiste 6% rohkem,” lisas Laurmaa. Siseturistide arv jäi mullusele alla 4%. Samas oli siseturiste 24% rohkem kui 2019. aasta juulis.

Jätkuvalt peatub Eesti majutusettevõtetes kõige rohkem Soomest saabunud turiste, kes moodustasid 52% välisturistidest. Järgnevad Läti, Saksamaa, Leedu, Rootsi, Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia, Poola ja Aasia riigid. Võrreldes eelmise juuliga peatus majutusettevõtetes rohkem nii Euroopast kui kaugemalt pärit turiste. Soome turiste oli 6%, Läti turiste 2% ja Leedu turiste 13% rohkem. Rohkem turiste kui aasta varem saabus ka Rootsist, Ameerika Ühendriikidest, Suurbritanniast ja Poolast. Aasia riikidest saabus poole rohkem turiste kui aasta varem samas kuus, aga nende arv jääb veel üle kahe korra alla pandeemiaeelsele tasemele. Saksamaa turiste oli majutusettevõtetes 4% vähem kui aasta varem samal kuul.

83% välisturistidest märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 12% töö. 67% välisturistidest peatus Harjumaa majutusettevõtetes, järgnesid Pärnumaa (13%), Tartumaa (6%), Saaremaa (5%), Läänemaa (2%) ning Ida-Virumaa (2%). Lääne-Viru, Valga, Viljandi ja Võru maakondades peatus igaühes 1% välisturistidest. Välisreisijad veetsid Eestis kokku ligi 471 000 ööd.

Juulis peatus majutusettevõtetes üle 239 000 siseturisti. Neist 77% oli puhkuse- ja 13% tööreisil. Kõige rohkem ehk üle neljandiku siseturistidest peatus Harjumaal, 16% Pärnumaal, 10% Ida-Virumaal ja 9% Saaremaal. Lääne-Virumaal ja Tartumaal peatus kummaski 7% siseturistidest. Siseturistid veetsid majutusettevõtetes kokku üle 454 000 öö.

Juulis pakkusid külastajatele teenust 1243 majutuskohta (22 võrra rohkem kui juunis). Majutuskohtades oli 24 000 tuba ja üle 57 000 voodikoha, täidetud oli 60% tubadest. Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 47 eurot inimese kohta, mis oli 2022. aasta juulikuu hinnast 4 euro võrra kallim ning 2019. aasta juulist 11 euro võrra kallim. Ööpäev majutusettevõttes kallines aastaga keskmiselt 9%. Pärnumaa majutusettevõttes maksis üks ööpäev inimese kohta keskmiselt 56 eurot, Harjumaal ja Saaremaal 52 eurot, Tartumaal 46 eurot, Läänemaal 43 eurot ja Ida-Virumaal 38 eurot. Ööpäeva keskmine maksumus kallines enamikus maakondades.

turism 23
allikas: statistikaamet

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Eesti politsei annetas Ukrainale 31 politseiautot

Politsei- ja Piirivalveamet viis Ukraina politseile 31 autot, mis olid varem piirkonnapolitseinike kasutuses ning mida

ultra detailed nebula abstract wallpaper 7

Juunikuu teisel poolel võivad mõned tähemärgid kogeda raskemaid aegu. Siin on neli tähemärki, kellel võib olla keerulisem periood:

Kaksikud: Kaksikuid ootab keeruline aeg töö ja suhete osas. Saturni retrograad võib tuua takistusi ja