Erakorralised uudised
covid g689bf34dd 640

Tulevikus määratletakse Soomes COVID-19 kontrollitud nakkushaigusena

Soome sotsiaal- ja terviseministeerium on ette valmistanud muudatuse regulatsioonis, mille järgi pole SARS-CoV-2 koroonaviiruse põhjustatud COVID-19 haigus enam üldohtlik nakkushaigus. Tulevikus määratletakse COVID-19 kontrollitud nakkushaigusena. Määruse muudatus on kooskõlastusringil kuni 5. maini 2023.

Koronaviirusesse haigestumiste ja surmajuhtumite arv on aastavahetusest alates globaalsel tasandil vähenenud. COVID-19 vaktsineerimised on säilitanud oma efektiivsuse ka muteerunud viirustüvede vastu ning Soome elanikkonna vaktsineerimisega hõlmatus on heal tasemel. Piiravaid meetmeid enam ei kasutata.

Maailma Terviseorganisatsioon WHO prognoosis 2023. aasta jaanuaris, et koroonapandeemia võib lõppenuks kuulutada 2023. aasta suveks. Ka Euroopa Liit, selle liikmesriigid ning Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC) loobuvad järk-järgult COVID-19 pandeemia tõttu kehtestatud erandkorrast. 6. aprillil 2023 tegi Soome terviseamet ettepaneku määratleda koroona kui kontrollitav nakkushaigus.

Koroonavastane võitlus nõuab ka edaspidi hoolikat jälgimist

Nakkushaigused on jaotatud seaduses üldohtlikeks ja kontrollitavateks nakkushaigusteks ning muudeks nakkushaigusteks, millest osa nõuab regulaarset jälgimist. Nakkushaigust tuleb jälgida, kui haiguse esinemise jälgimiseks on vaja arsti poolt antavat või eraldi kogutud lisainfot, haiguse leviku tõkestamiseks on vaja erimeetmeid tagamaks, et haiguse kindlakstegemiseks ja ravi teostamiseks on vaja läbi viia uuringud või see on haigus, mida saab riikliku vaktsineerimisprogrammiga ära hoida. Kontrollitud nakkushaiguse raviks kasutatavad ravimid on patsiendile tasuta.

Vaktsineerimine on kõige tõhusam viis end kaitsta tõsise COVID-19 haiguse eest. Vaktsineerimiskaitse eest hoolitsemine vastavalt soovitustele on jätkuvalt oluline. Jätkatakse viirusmutatsioonide esinemise ja koroonast põhjustatud haigestumuse seiret ning haiguskoormuse suurenemisel saab tõhustada meetmeid nakkuste vastu võitlemiseks.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

men flirting 850x560 1

Kuidas aru saada, kas keegi on sõbralik või flirdib?

Tänapäevane kohtinguelu peaks justkui aina lihtsamaks muutuma, sest igaühe telefonis ja arvutis on võimsaid abivahendeid,

naine

MILLISED TÄHEMÄRGID ON KÕIGE KEHVEMAD PERENAISED?

Kõik kaksteist tähemärki on teatud määral erinevad ning neil on ühtlasi nii positiivseid kui ka