Erakorralised uudised
Kopu tuletorn Hiiumaal

Tuletorne külastas eelmisel aastal 77 113 inimest

2023. aastal külastas avatud tuletorne 77 113 inimest, mis on 22 493 inimest vähem kui aasta varem. Toona leidis pea sada tuhat huvilist tee tuletornidesse.

Transpordiameti haldusosakonna halduri Andres Unni sõnul võib külastuslangust võrreldes 2022. aastaga põhjendada sellega, et kui koroonaajal kasvas siseturism, siis nüüd tundub, et inimesed reisivad jälle rohkem Eestist välja. Samuti olid eelmisel aastal mõnda aega remondis nii Ristna kui ka Tahkuna tuletornid.

„Sõrve tuletorni külastajate arv oli 26 798 inimest ning see on jätkuvalt kõige populaarsem torn. Hea meel on tõdeda, et tuletornid pakuvad Eesti inimestele ikka suurt huvi,“ märkis Unn.

Sõrve tuletornile järgnes samuti teist aastat järjest külastuste arvult maailma kolme vanima tegutseva tuletorni hulka kuuluv Kõpu tuletorn, mida käis vaatamas 18 681 inimest. Esiviiskusse kuuluvad veel Tahkuna (8005 külastajat), Kihnu (6300 külastajat) ja Pakri (4488 külastajat).

Alates 2022. aastast on suletud Suurupi mõlemad tuletornid, kuid samal aastal avas taas külastajatele uksed uuenduskuuri läbinud Ruhnu tuletorn.

Kõik töötavad Eesti tuletornid, mida on kokku 55, kuuluvad Transpordiametile. Külastajatele on suveperioodil avatud 11 tuletorni: Sõrve, Kõpu, Vormsi (Saxby), Ristna, Tahkuna, Pakri, Ruhnu, Kihnu, Osmussaare, Naissaare ja Vilsandi tuletornid.

Ettevalmistused käivad Narva-Jõesuu tuletorni avamiseks ning soov on leida operaator ka Tallinnas paiknevatele kahele tuletornile, et need siis külastajatele peale remonti avada.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Võru kandis kadunud 65-aastast Ilmarit

Nimelt märkas täna hommikul juhuslik mööduja Ilmarile sarnanevat meest liikumas Võru vallas Võru-Räpina teel. Ta

lumikelluksed

Märtsikuu 2024 horoskoop – Armastus, töö ja raha.

Loe ka teisi horoskoope https://minuaeg.com/horoskoop/ KALAD Armastus. Armastusel on tuhat varjundit ja need ei ole

error: Sisu on kaitstud!