Sunday , 24 October 2021
puusepa8 taga sissepaas 1500x1000 1

TÜ kliinikumi haiglaravile pääsemiseks tuleb nüüdsest koroonaproov anda

Tartu Ülikooli kliinikum tõstis oma ohutaseme “punasele”, mis tähendab, et haiglaravile saabuvatel patsientidel tuleb teha koroonaproov, sõltumata COVID-19 tõendi olemasolust.

Testimiskohustus kehtib ka päevakirurgiasse lõikusele minevatele patsientidele ja patsientidega haiglasse jäävatel saatjatel, sõltumata COVID-19 tõendi olemasolust. Testimist korraldab kliinikumi ravimeeskond.

Testimiskohustus ei laiene kuni 10-aastastele asümptomaatilistele lastele. Samuti on patsientide külastamine COVID-19 tõendiga lubatud, lisaks tuleb külastajal kanda haiglaruumides kirurgilist maski.

“Testimiskorra muudatuste eesmärk on ennetada võimalikku viiruse levikut haiglaruumides. Näeme, et haiglaravi vajavatest patsientidest kaks kolmandikku on vaktsineerimata, mistõttu on olukord haiglas sarnane eelnevate lainetega,” sõnas kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsar.

Esmaspäevase seisuga viibib kliinikumis haiglaravil COVID-19 tõttu 59 isolatsiooni vajavat patsienti, kellest kümme vajab intensiivravi. Lisaks on haiglas patsiendid, kes enam ei vaja isoleerimist.

“Kõikide COVID-19 diagnoosiga patsientide arv kliinikumis on tänahommikuse seisuga 83 ja moodustab 14 protsenti aktiivravi haigetest,” lausus ravijuht.
Kliinikumis on kasutustel kolm COVID-19 ohutaset: roheline, kollane ja punane. Ohutasemed sätestavad infektsioonikontrolli käitumisjuhised nii töötajatele, patsientidele, saatjatele kui ka üliõpilastele.

“Tulenevalt riiklikust oranžist ohutasemest ning haiglaravi vajavate COVID-19- patsientide arvu kasvust, kehtivad ka kliinikumis täiendavad infektsioonikontrolli nõuded vastavalt punasele ohutasemele,” teatas Kotsar.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g007cb2996 640

Teadlane: vaktsiinid viirust välja ei sureta, kuid hoiavad ära raske haigestumise

Eesti noorte teaduste akadeemia liige Tuul Sepp kirjutab, et praeguse koroonaviiruse Delta tüve puhul vaktsiinid …

Screenshot 2021 10 24 at 14.18.48

Viies liiklusõnnetuses kaotas elu kaks ja sai viga kolm inimest

Teedel ja tänavatel juhtus ööpäeva jooksul viis tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles suri kaks ja sai …

Screenshot 2021 10 24 at 14.13.47

Ööpäevaga lisandus 1787 nakatunut ja suri seitse inimest

Viimase ööpäeva jooksul suri seitse eakat patsienti ja 9137-st analüüsitud testitulemusest 1787 osutusid positiivseiks. Positiivse …

gripp

OLULINE: Gripp jõudis Eestisse

Laupäeval registreeriti terviseametis selle aasta esimene gripijuhtum. Kui kahel eelneval aastal jäi gripilaine sisuliselt olemata, …