Esmaspäev , 4 märts 2024
Erakorralised uudised
computer ga291939ea 640

TTJA hoiatab e-kaupleja eest, kes ei lahenda tarbijavaidluseid

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) soovitab tarbijatel hoolikalt kaaluda võimalikke ohte ja riske tehingute tegemisel veebipoes Deluxewine.ee. Alates maikuust on kaupleja kohta esitatud tarbijavaidluste komisjonile 35 avaldust. Tõenäoliselt on kaupleja suhtes pretensioone veelgi enamatel tarbijatel.

Tarbijavaidluste komisjoni poole pöördunud tarbijad on teinud tellimusi veebilehe https://www.deluxewine.ee kaudu. Pöördumiste kohaselt ei saada kaupleja õigeaegselt kaupa ja viivitab raha tagastamisega. Ettevõtja ei ole avaldanud oma veebilehel infot, et tellimuste täitmisega oleks probleeme ja jätkab veebilehe kaudu toodete müümist.

TTJA alustas kaupleja suhtes, kes tegutseb erinevate juriidiliste isikute (Deluxewine OÜ, Gourmet Wine OÜ, Deluxehome OÜ) kaudu, menetlust augustikuus. Kaupleja on kantud ka tarbijavaidluste komisjoni otsuseid mittejärginud kauplejate nimekirja (nn must nimekiri avaneb uues vahekaardis). Kaupleja pole tarbijavaidluste komisjoni menetluste raames andnud ametile vastuseid ega näidanud üles initsiatiivi kaebuste lahendamisel.

Kauplejaga probleemi tekkimisel tuleb tarbijal esmalt pöörduda kaupleja poole. Tarbijakaitseseaduse kohaselt on kaupleja kohustatud tagama piisava klienditeeninduse ja vastama tarbija kaebusele 15 päeva jooksul. Kui kaupleja ei vasta või tarbija ei nõustu saadud vastusega, siis on tarbijal õigus pöörduda tarbijavaidluste komisjoni poole avaneb uues vahekaardis.

Kui kaupa ei ole tarnitud tarbijaga kokkulepitud tähtaja jooksul, peaks tarbija esmalt nõudma kauplejalt kauba kättetoimetamist mõistliku lisatähtaja jooksul. Kui lisatähtaja jooksul kohustust ei täideta, on tarbijal õigus nõuda kahju hüvitamist või lepingust taganeda ja makstud summa tagasi saada.

Amet soovitab tarbijatel teadvustada kauplejaga tekkinud probleeme ja kaaluda igakülgselt riske enne veebilehelt https://www.deluxewine.ee tellimuse tegemist.

TTJA-l on õigus teavitada avalikkust ohu ennetamisest, ohukahtlusest, ohust või korrarikkumisest, et võimaldada tarbijatel teha teadlikke ja läbimõeldud ostuotsuseid.

Vaata ka:

man g15686e850 640

4 pisiasja, mida mehed pärast lahutust naistelt otsivad

Pärast lahutust võivad meeste ootused ja vajadused suhetes oluliselt muutuda. Nad võivad otsida omadusi ja

ian schneider PAykYb 8Er8 unsplash

3 viisi, kuidas kedagi nii hästi armastada, et ta tunneks end teie suhetes turvaliselt

Armastuse väljendamine viisil, mis paneb teie partneri end suhtes turvaliselt tundma, on suhete alustala. Siin

error: Sisu on kaitstud!