Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised

TTJA: Beirutile sarnast plahvatusohtu Muuga ja Sillamäe sadamates polnud

Praeguseks on teatud tingimustel plahvatusohtlik ammooniumnitraat tervikuna Muuga ja Sillamäe sadamatest välja viidud, ütles tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) peadirektor Kristi Talving pressibriifingul. Peamisteks ostjateks olid Bulgaaria ja Türgi.

Beirutiga võrreldavat olukorda pole Eestis kunagi olnud, sest Beirutis olid hoiustamise tingimused nõuetele mittevastavad ja väetisi hoiti koos pürotehniliste toodetega,” ei soostunud Talving samastama Eesti sadamate suvist olukorda Beiruti sadama tingimustega, kus 2020. aastal toimus plahvatus, mille põhjustas osaliselt lämmastikväetis. “Muugal on ammooniumnitraadi hoiustamiseks ehitatud raudbetoonist kuppellaod, mis asuvad üksteisest kümne meetri kaugusel. Seal sees olev kemikaal on välismõjudest kaitstud,” selgitas Talving.

Talvingu sõnul hoidsid mõlemad sanktsioonide alla pandud ettevõtted – EuroChem Terminal Sillamäe ja DBT – potentsiaalselt ohtlikku ammooniumnitraati ja ammoniaaki Muugal ja Sillamäel nõuetele vastavalt.

Allikas: Err.ee

Vaata ka:

Lumesahk

Transpordiamet hoiatab: lumi ja lörts on muutnud teeolud väga keeruliseks

Jätkuvalt talvised ilmaolud on kaasa toonud intensiivse lume- ja lörtsisaju. Talvised teeolud valitsevad hetkel peamiselt

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

error: Sisu on kaitstud!